18 kart

Niestety gra nie jest dostępna w wersji html5

18 kart to dość ciekawa gra karciana, w której gramy z komputerowym przeciwnikiem. Na zmianę wykonujemy ruchy, co sugeruje, że w grze tej liczy się spryt. Musimy zawsze dawać karty większe od przeciwnika, ale w tej samej ilości, co on dał. Karty, które wykładasz muszą być jednakowe – nie można dać np. 2,3 i 5, a tylko np. 2,2,2. Gra mam bardzo proste zasady i myślę, że wam się spodoba. Serdecznie polecam.

Teraz coś na pełne zrelaksowanie. 18 kart to bardzo prosta gra karciana, w której to zmierzacie się z komputerowym przeciwnikiem. Na zmianę wykładacie karty – ty zaczynasz. Zasada jest taka, że musisz wyłożyć karty większe od przeciwnika ( o dowolną liczbę oczek ), i w tej samej ilości kart, ile on wyłożył. Tak, więc np. jeśli on wyłożył dama, dama, dama ty musisz wyłożyć 3 identyczne karty większe od damy, a więc np. 3 asy, bądź 3 króle. Jeśli na stole leży jedna karta np. 2 ty musisz dać jedną kartę większą od dwójki. Proste prawda? I tak gracie, aż któreś z was pozbędzie się wszystkich kart. Wtedy to na koncie, któregoś z was ląduje gwiazdka. Gra toczy się do pięciu wygranych. W grze macie dwa przyciski – PLAY i PASS. Jeśli wybierzecie karty klikacie PLAY, jeśli nie macie kart, które spełniają wymagania musicie kliknąć PASS, wtedy oddajecie ruch przeciwnikowi.
To tak krótko o zasadach. Mam nadzieję, że są jasne. Bardziej rozwlekle nie da się tego zapisać :P Myślę, że gra się wam spodoba. Polecam ją gorąco wszystkim pasjonatom gier karcianych zarówno tym małym jak i tym dużym. Gra jest prosta, a więc nawet dzieci mogą się przy niej świetnie bawić.
Jeśli ta gra jednak nie przypadła wam do gustu, bo wolicie zagrać w gry karciane, ale te hazardowe to nic straconego – serdecznie zapraszam do działu gry karciane, gdzie znajdziecie takie gry jak: poker, baccart czy black jack, znany w Polsce jako Oczko. To te gry pieniężne. Mamy tez kilka implementacji tych, że gier, jedne prostsze, drugie trudniejsze, tak aby zarówno doświadczony gracz jak i ten początkujący znalazł coś dla siebie. Ponadto w naszym zbiorze znajdziecie różne inne ciekawe gry karciane, które są niekiedy połączeniem waszych ulubionych gier. Ja gorąco polecam grę Pai Gow Poker, która to jest połączeniem świetnej, starej chińskiej gry Pai Gow oraz klasycznego amerykańskiego Pokera. Naprawdę warto spróbować zagrać w tą grę. Warto też zagrać w grę karcianą As Pik, jest to bardzo prosta i niecodzienna gra karciana, która jest raczej nastawiona na zrelaksowanie gracza, ale też gra się w nią żetonami. Tak, więc sami widzicie, że gry karciane mamy tu różne, stąd też nie zostaje nic innego jak tylko spróbować zagrać we wszystkie z nich :P
Życzę wszystkim udanej zabawy i powodzenia :)