3D Mahjong

3D Mahjong nietypowa gra mahjong, gdyż nie rozgrywamy jej na płaskiej planszy a w przestrzeni. Wykorzystanie tutaj 3D daje bardzo ciekawy efekt i gra mahjong nabiera całkiem innego wymiaru. Nie ma też klasycznych chińskich znaczków na klockach, są za to inne kolorowe obrazki. Jak dla mnie bardzo ciekawa wersja mahjonga, jeśli jesteś wielkim fanem tej gry, to 3D Mahjong będzie twoją kolejną ulubioną grą.

Mahjong narodził się w Chinach, stąd też nie jest to gra tak prosta, jakby się mogło z początku wydawać. Wiadomo, że to, co wymyślą Chińczycy, jest tylko pozornie proste, a w gruncie rzeczy skomplikowane, jak mało co. Mahjong cechuje się specyficzną atmosferą gry – pożółkłe klocki z chińskimi znaczkami i typowa azjatycka muzyka w tle. My pragniemy wam przedstawić całkiem inną grę mahjong, która opiera się na tych samych zasadach, co klasyczne gry mahjong, ale jest w trójwymiarze, co daje naprawdę świetny efekt. W grze 3D Mahjong jak wspomniałam zasady są takie jak w klasycznym mahjongu.
Podstawową zasadą mahjonga jest dobieranie par jednakowych kamieni. Cały problem w tym, że tylko niektóre są wolne. Wolne klocki to takie, które nie leżą pod spodem, nawet częściowo, nie stykają się z więcej niż jednym kamieniem po prawej czy po lewej stronie. Jest to niemałe wyzwanie, znaleźć wolny klocek. Choć powiem wam, że w grze 3D Mahjong prościej jest niż w klasycznym mahjongu.
W grze ważne są punkty – stan waszego konta możecie podejrzeć w lewym górnym rogu. Gra 3D mahjong jest grą wielopoziomową, a więc po wygraniu jednego levela przechodzicie do kolejnego – aktualny level możecie zobaczyć po prawej stronie u góry ekranu tuż obok przycisku PAUSE. W grze nie ma żadnej rozluźniającej muzyczki, są tylko dźwięki kliknięcia w klocek, jeśli cię one denerwują możesz wyłączyć je klękając na ikonę głośnika w prawym górnym rogu. Po lewej stronie tuż pod punktami znajduje się przycisk RESCHUFFLE, który pozwoli wam na przemieszanie klocków na planszy. W tej wersji mahjonga brak jest podpowiedzi, co do kolejnych posunięć – musisz liczyć tylko na siebie.
W grze mahjong liczy się szybkość, stąd na górze ekranu widzimy zegar, który nieubłaganie odmierza czas, kiedy wybije 0:00, gra dobiegnie końca.
Ponadto w grach mahjong poza szybkością, liczy się spostrzegawczość, trochę zręczność, a także umiejętność logicznego myślenia i dobra pamięć. Dzięki grze mahjong wszystkie te umiejętności możesz ćwiczyć. Z pewnością, jeśli będziesz dużo grał w tego typu gry, poprawi się twoja spostrzegawczość, czy też pamięć.
Jeśli chcecie spróbować innych gier mahjong serdecznie zapraszam. Przygotowaliśmy dla was cały zbiór najciekawszych mahjongów. Są one różnego typu – od klasycznych do bardziej nowoczesnych, mają też różny stopień trudności, tak by każdy, zarówno doświadczony jak i początkujący gracz, znalazł coś dla siebie.
I to by było na tyle : ) Pozostaje mi życzyć wszystkim fanom i fankom gier mahjong wspaniałej zabawy : )