6 Peaks Solitaire

6 Peaks Solitaire to nowa wersja znanej wam bardzo dobrze gry pasjans TriPeaks. Powstało wiele gier TriPeaks, a także dziś możemy się spotkać z 6 Peaks. Na czym polega ten pasjans? Zasady gry w 6 Peaks Solitaire są tak jak w klasycznym pasjansie TriPeaks, a więc nie macie się czego obawiać. Różnica polega na tym, że gramy tu podwojoną ilością kart, przez co gra może wydać się nieco trudniejsza, jednak to tylko takie błędne myślenie, bo w gruncie rzeczy ta gra pasjans jest bardzo prosta, tak jak jej pierwowzór. Gorąco polecam tę grę pasjans, gdyż zabawa z nią jest przednia.

Pasjans 6 Peaks Solitaire to znakomita grad la dużych i małych. Jest to bardzo prosty pasjans, choć słysząc, że jest do nowa wersja TriPeaks z ilością kart razy 2 można popaść w przerażenie. Jednak naprawdę nie ma co się obawiać, bo wciąż ten typ gry pasjans można zaliczyć do najprostszego. Jeśli jeszcze nigdy nie grałeś w 6 Peaks Solitaire to koniecznie musisz spróbować naszej propozycji.

TriPeaks to pasjans, który wszystkim jest dobrze znany i uwielbiany przez osoby w różnym wieku. Przy nim świetnie można się zrelaksować i nikt nie ma problemu z przechodzeniem kolejnych plansz. Podobnie jest w pasjansie 6 Peaks Solitaire, choć mamy tutaj dwa razy więcej kart niż w klasycznym TriPeaks. Zasady gry w 6 Peaks Solitaire są klasyczne – mamy specjalnie wyznaczone miejsce na dole ekranu, na którym znajduje się zawsze jakaś karta. Celem gry jest usunięcie wszystkich kart z planszy składając je jedna na drugiej, na karcie, która na początku leży w wyznaczonym na dole ekranu miejscu. Kart jednak nie można układać dowolnie, a tak aby kładziona kara była o oczko mniejsza bądź większa od tej, która aktualnie znajduje się w puli. Część kart na planszy jest zakryta – będą się one odkrywały jak żadna z kart nie będzie już ich ograniczać. Na dole ekranu można zobaczyć również pas zakrytych kart, to z niego można kolejno od prawej dobierać karty, jeśli z tych na planszy nic nie można już ułożyć. Kiedy uda się wam wyczyścić całą planszę z kart to przechodzicie do kolejnego etapu tejże gry pasjans.

Jeśli chodzi o sprawy techniczne to w lewym dolnym rogu macie wyłącznik dźwięku, zaś w prawym dolnym roku przejście do menu. Lewy górny róg zawiera numer levelu, w który gracie, a prawy górny róg ilość punktów, jaką udało wam się zdobyć w grze. W grze nie można cofać ruchów, nie ma też żadnych kart pomocniczych, a więc liczyć trzeba na samego siebie. Na początku gry w menu po wciśnięciu play można wybrać jeden z dwóch modeli – pierwszy to gra z etapami ( levelami ), których jest w sumie 15, a drugi to gra wolna, w której można spokojnie układać sobie pasjansa 6 Peaks Solitaire, na wybranej planszy.

To tyle jeśli chodzi o zasady gry i opis pasjans 6 Peaks Solitaire. Mam nadzieję, że wszystko jasne i gra ta wam się spodoba i będzie popularna tak jak nasze gry TriPeaks. Polecam gorąco tego pasjansa zarówno dzieciom jak i dorosłym, mężczyznom jak i kobietom. Niezależnie od wieku i płci, każde z was będzie się tutaj świetnie bawić. Zachęcam również do zagrania w inne nasze gry pasjans, które są równie ciekawe co pasjans 6 Peaks Solitaire. Teraz już jednak nie przedłużam, tylko życzę wam wspaniałej zabawy !!!