Aerial Mahjong

Aerial Mahjong Witam wszystkich i zapraszam do zagrania z nami w nową grę mahjong – Aerial Mahjong. Szybując sobie balonem w chmurach znaleźliśmy dziwne odkrycie. Dookoła wszędzie pełno wysepek unoszących się w powietrzu. Nie pozostaje nam nic innego, jak zbadać to imponujące odkrycie. Pewnie jesteście już ciekawi co kryje ten zadziwiający świat unoszących się wysp. Chcesz poznać sekrety królestwa? To zagraj z nami w gry mahjong – Aerial Mahjong i przekonaj się co czeka na końcu tej zagadkowej krainy. Przechodź kolejno zastawione pułapki i dostań się do serca, gdzie poznasz odpowiedź na twoje pytania.

Gra Aerial Mahjong opiera się na zasadach klasycznego Mahjonga. Każdy level jednak skrywa dodatkowe utrudnienia i myślę, że upiększa to całokształt gry. To teraz wspomnę krótko o zasadach w grze Aerial Mahjong. Twoim zadaniem jest rozwiązanie zagadki, czyli usunięcie z planszy wszystkich poukładanych na niej kostek. Kostki należy usuwać parami i by to zrobić trzeba znaleźć dwie płytki identyczne lub dwie płytki tego samego rodzaju jak to bywa w płytkach z kwiatami lub krajobrazami. By przejść do kolejnej rundy, z planszy muszą zniknąć wszystkie płytki, dlatego warto zwracać uwagę na to w jakiej kolejności usuwać płytki, tak by nie zablokować sobie możliwości kolejnych ruchów.

Gra mahjong Aerial Mahjong podobnie jak gra w szachy wymaga przeanalizowania kilku ruchów do przodu. Jest to motyw logiczny, lecz z pewnością znajdziemy tutaj fanów logicznego myślenia. Utrudnieniem w grze Aerial Mahjong jest upływający czas, postaraj się zmieścić w określonym czasie, w innym przypadku będziesz musiał zaczynać level od początku. Im szybciej skończysz dany level, tym dostaniesz większy bonus za pozostały czas. Pamiętaj również o tym, że by usunąć płytki z planszy muszą one znajdować się przy krawędzi, czyli muszą mieć wolną przestrzeń z swojej lewej lub prawej strony. Aby zaznaczyć wybraną płytkę użyj lewego przycisku myszy, następnie kliknij lewym przyciskiem myszy na odpowiednią płytkę do poprzedniej. W grze z kolejnymi levelami zaczną również ukazywać się przeszkody takie jak białe płytki zasłaniające część planszy. Te i inne przeszkody zostaną wyjaśnione w trakcie gry. Ja nie będę ułatwiać wam zadania.

Możecie również w głównym ekranie wyłączyć wskazówki „hints”. W ten sposób będziecie mogli przejść całą grę samodzielnie. W grze Aerial Mahjong po lewej stronie na dole ekranu znajduje się aktualna punktacja oraz upływający czas. Obok znajdziecie informację z możliwością dostępnych ruchów, jakie aktualnie możesz wykonać na planszy. W razie pomyłki możesz również skorzystać z przycisku „undo”, który cofa poprzednio usunięte płytki. Jest on nieograniczony więc teoretycznie przypominając sobie o błędzie pod koniec gry możemy wrócić na początek, z tym że czas płynie dalej. To by było na tyle z wstępu do gry mahjong Aerial Mahjong. Ja tymczasem życzę wam udanej zabawy i pokonania wszystkich leveli.

Powodzenia.