Afrykańskie krysztalki

Afrykańskie krysztalki przenieś się do serca Afryki i zabaw się w poszukiwacza kryształów. Afrykańskie kryształki to świetna gra, którą można zaliczyć do gier kulki, choć zamiast kulek mamy tu kryształki. Celem gry jest uzbieranie jak największej ilości punktów w określonym czasie. Świetna gra na rozluźnienie po ciężkim wyczerpującym dniu pracy. Gorąco polecam : )

Afrykańskie kryształki to gra, którą spokojnie można zaliczyć do gier kulki, choć nie ma w niej wcale kulek, tylko kryształy. Gry kulki rozpoznaje się nie tylko po tym, że przesuwamy okrągłe obiekty po planszy, ale także po samym stylu gry, a gra Afrykańskie kryształki jak najbardziej wpasowuje się w styl gier kulek.

To tytułem wstępu – dlaczego ten dział, a teraz już o samej grze słów kilka. Celem gry Afrykańskie kryształki jest uzbieranie jak największej ilości punktów w określonym czasie – czas możecie podejrzeć po prawej stronie ekranu, wskazuje go różowy pasek, który nieubłaganie zmniejsza się. Plansza to jakby taki bęben, w którym zostały uwięzione kryształki. Potraktujcie go jak kopalnie diamentów w sercu Afryki i wcielcie się w poszukiwaczy tychże drogocennych kamieni. Na końcu wasze punkty wskażą jak wspaniałymi i odkrywczymi jesteście poszukiwaczami i czy macie nosa do drogocennych kamieni :P

Jak grać? Gra jest prosta, wybieracie sobie kryształek i zamieniacie go z sąsiadem obok. Oczywiście jest to możliwe tylko wtedy, gdy po przesunięciu danego kryształku zostanie utworzona linia składająca się z 3 danego rodzaju kryształów. Znikną one wtedy z planszy i pojawią się nowe. Gracie tak aż do końca czasu. Możliwe też są dodatkowe punkty, będziecie je widzieć po prawej stronie u góry, no nie tak w rogu ale u góry w takim kółeczku. To przelicznik ile razy więcej dostaniecie punktów. W samym rogu macie zdobyte punkty. Punkty dodatkowe otrzymuje się po zdobyciu określonej ilości diamentów, czyli można to traktować jako levele : ) Punkty jednak raz są mnożone przez więcej raz przez mniej – nie ma jakieś określonej reguły. Do gry potrzebna jest wam jedynie myszka, bo to dzięki niej możecie zaznaczać kryształki.

To to by było tyle z mojej strony. Mam nadzieję, że ta dość nietypowa gra kulki - Afrykańskie kryształki przypadnie wam do gustu i często będziecie do nas wracać, aby w nią zagrać wraz z nami i pobijać swoje, bądź inne rekordy. Taka jeszcze jedna myśl mi się nasunęła – wiecie czemu afrykańskie? Spodobał mi się ten tubylec po prawej stronie ekranu :P Pierwsza myśl jaka mi przyszła po zobaczeniu go to Afryka :) A teraz już nie przynudzam – życzę wspaniałej zabawy z naszymi kulkami !!!