Airborne

Airborne być może zainteresuje was gra w której podstawową zasadą jest strzelanie z kulek do kolorowych baloników unoszących się w powietrzu. Z banalnej zabawki dziecięcej jaką jest proca żołnierz wykonał broń, w której amunicją były pociski po karabinie maszynowym raz dynamit. Gra posiada wiele poziomów, jest przyjemna i interesująca. Jeżeli nie znasz nowości w grach komputerowych to już znasz!!!

Airborne – to żołnierz lotniczej armii amerykańskiej pozostawiony sam na akcji, który ma do dyspozycji tylko jeden rodzaj broni jaką jest w tym wypadku proca własnej roboty. Amunicją Airborne są kulki wykorzystane z pocisków karabinu maszynowego, który zaginął żołnierzowi w czasie wcześniejszych zadań bojowych. Obecnie żołnierz ma postawiony jako jedyny cel do strzelania w kolorowe balony, przy czym każdy kolor dysponuje inną punktacją co bardzo urozmaica grę Airborne . Wybór amunicji w postaci kulek do strzelania także jest zróżnicowany, mamy do wyboru kulki pojedyncze, kulki rozsypujące się na wiele części a także dynamit który wysadza w powietrze dużą ilość baloników. Najtrudniejsze zadanie które stoi przed nami do dokładne wymierzenie do celu z procy, robimy to przy pomocy myszki, którą musimy tak ustawić kąt nachylenia procy aby wycelować dokładnie kulkami w unoszące się w powietrzu balony. Oprócz ustawienia kąta strzału musimy także odpowiednio obliczyć siłę wyrzutu z procy, ponieważ balony unoszące się w powietrze, przemieszczają się w tle oddalając się od nas oraz przybliżając się. Balony lecą sobie jak chcą! Zniszcz je i baw się zdrowo, starając się osiągnąć highscores. Muszę jeszcze dodać drobne utrudnienie jakie istnieje w grze w postaci limitu czasowego.
Po bliższym poznaniu gry Airborne nie pozostaje mi nic innego jak tylko podzielić się własną opinią o niej, która jest zdecydowanie na TAK. Przy tak prostej grafice udało się programistom osiągnąć bardzo fajną grę gdzie głównym motywem jest strzelanka z kulek wypuszczanych z procy. No cóż chociaż żołnierz lotniczej armii amerykańskiej nie ma urody typu amanta filmowego, a raczej kojarzy się z typem spod ciemnej gwiazdy, to jednak jego towarzystwo zapewnia nam maksimum bezpieczeństwa, bo któż może nas w obecnych czasach bardziej obronić niż człowiek który potrafi do zadań specjalnych wykorzystać kawałek patyka z którego stworzy broń. No cóż, teraz kolej na ciebie, sprawdź swoją celność.