Ancient Civilizations Solitaire

Ancient Civilizations Solitaire to nasza nowa propozycja jeżeli chodzi o gry pasjans. Jest to pasjans o bardzo prostych zasadach, jednak - jak się przekonacie - wcale nie tak łatwo go przejść. W pasjansie tym przyda wam się zdolność liczenia do 13, gdyż tutaj aby karty zostały usunięte z planszy ich suma musi wynosić 13. W zasadzie to do 13 liczy się bardzo prosto tylko jeszcze trzeba mieć odpowiednie karty, bo bez nich to nic niestety się nie zrobi. Myślę, że Ancient Civilizations Solitaire spotka się z waszym uznaniem i polecicie go swoim znajomym. Życzę udanej zabawy!!!

Ancient Civilizations Solitaire to pasjans w nowoczesnej otoczce graficznej oraz o zasadach nieco innych niż mają klasyczne pasjanse. Jeśli znacie grę w “Oczko” to pasjans ten poniekąd właśnie tę grę przypomina. W Ancient Civilizations Solitaire musice usunąć z planszy wszystkie karty, a aby tego dokonać musicie łączyć je w pary tak, aby suma ich oczek wynosiła 13. Wartości kart są nastepujące:

- As - jeden
- 2 - 10 - wartości według oczek
- walet - jedenaście
- dama - dwanaście
- król - trzynaście (nie trzeba mu szukać pary!)

Wydawać by się mogło, że szukanie par mających sumę 13 nie jest niczym trudnym, jednak karty na planszy nakładają się jedna na drugą. Choć widzicie wszystkie karty to nie możecie dowolnie wybierać ich z planszy, a jedynie możecie łączyć w pary te, które nie są blokowane przez inne karty. Jeśli nic nie da się zrobić z kartami na planszy można dobrać karty ze stosu w lewym górnym rogu. Jeśli karta stamtąd również nie pasuje klikamy na niej dwa razy i pojawia się następna.

Ancient Civilizations Solitaire jest grą wieloetapową, a więc czeka was mnóstwo wspaniałej zabawy i to przez długie godziny. Należy jednak pamiętać, że każdy etap gry ograniczony jest czasowo - czas możecie podejrzeć w lewym dolnym rogu. Jeśli chcecie na chwilę przerwać grę wystarczy włączyć pauzę za pomocą przycisku PAUSE. Obok tego przycisku macie również MENU, a także wyłącznik dźwięków i muzyki. Po lewej stronie od PAUSE macie podany level, w który gracie oraz ilość zdobytych punktów.

Ciekawe wydać może się specjalne pole w prawym górnym rogu. Pole to służy do przechowania jakieś karty, która wiecie, że na pewno za moment wam się przyda. Jest w grze Ancient Civilizations Solitaire jeszcze jedna ciekawa opcja SHUFFLE, która znajduje się na na środku, na górze ekranu. Opcja ta pozwala na przemieszanie kart, ale żeby nie było zbyt pięknie, można to zrobić tylko 2 razy.

To tyle jeżeli chodzi o opcje i zasady gry w Ancient Civilizations Solitaire. Mam nadzieję, że wszytko jest jasne i chętnie zagracie razem z nami, a także polecicie tę grę pasjans swoim bliskim i znajomym. Ancient Civilizations Solitaire to naprawdę wspaniała rozrywka i zabawa, więc jeśli masz wolną chwilę to zachęcam gorąco do gry w tego pasjansa razem z nami. Jestem pewna, że nie pożałujesz tej decyzji. Powodzenia!!!