Ancient Stones Solitaire

Ancient Stones Solitaire to pasjans dość rozbudowany, gdyż w zasadzie składa się z dwóch gier pasjans – pasjansa trzy piki oraz pasjansa double, czyli takiego, gdzie karty należy łączyć w pary. W grze pasjans Ancient Stones Solitaire macie do przejścia aż (albo tylko ;) ) 20 plansz. Każda z plansz jest ograniczona czasowo, ale nie należy się tego obawiać, bo czasu jest naprawdę sporo. Jeśli lubicie nieco bardziej rozbudowane pasjanse to na pewno będziecie się świetnie bawić z grą Ancient Stones Solitaire. Zapraszam was serdecznie do zagrania w tę i inne nasze pasjanse.

Istnieją proste i nieco bardziej rozbudowane pasjanse i do tych drugich właśnie zaliczyć możemy grę Ancient Stones Solitaire. W grze tej nie gracie jedynie w jednego pasjansa – a w dwa różne – pasjansa trzy piki oraz pasjansa double. Żadna z tych gier pasjans z pewnością nie jest wam obca, bo już nie raz tego typu pasjanse prezentowaliśmy na naszym portalu.

Pasjans Ancient Stones Solitaire oferuje wam 20 różnych plansz do przejścia – plansze ustawiane są naprzemiennie czyli wpierw układacie pasjansa trzy piki, potem pasjansa double a później znów trzy piki, itd. Każda plansza w grze Ancient Stones Solitaire jest ograniczona czasowo, ale tego czasu jest naprawdę sporo więc nie macie się czym przejmować – na pewno uda wam się ułożyć pasjansa.

W obu typach gier pasjans na dole ekranu znajdziecie takie opcje jak: ilość zdobytych punktów, czas, przejście do strony autora gry, pauzę, cofnięcie ruchu oraz wyjście z gry. W lewym górnym rogu ekranu natomiast znajdziecie numer planszy, w którą gracie.

Jeśli chodzi o zasady gry pasjans Ancient Stones Solitaire to w przypadku pasjansa trzy piki musicie złożyć wszystkie karty na stosie u dołu ekranu. Karty składacie w taki sposób, że kładziona karta jest o oczko mniejsza lub większa od tej, która aktualnie znajduje się na wierzchu stosu. Jeśli na planszy nie ma przydatnych kart to można skorzystać ze stosu po lewej stronie ekranu – pamiętajcie jednak, że ilość kart na nim jest ograniczona!

W przypadku pasjansa double musicie wybierać na planszy pary kart, czyli dwie identyczne karty. Jeśli nie ma takich na planszy to można korzystać z tych ze stosu u dołu ekranu. Jeśli karty na stosie się skończą to raz są odnawiane, ale tylko jeden raz, więc trzeba uważać!

To tyle jeśli chodzi o grę pasjans Ancient Stones Solitaire. Mam nadzieję, że przypadnie wam ona do gustu i będziecie się przy niej świetnie bawić. Polecam również pozostałe nasze pasjanse!