Blokowany pasjans

Blokowany pasjans Blokowany pasjans – kolejna gra pasjans, w którą możecie zagrać na naszym portalu. Ten pasjans nie należy do najprostszych, ale za to można się przy niej świetnie bawić, no a ci nerwowi trochę nerwów przy niej stracą. Bądź co bądź warto spróbować zagrać w grę karcianą Blokowany pasjans. Życzę udanej zabawy !!!

Blokowany pasjans to jedna z bardziej wymagających myślenia i cierpliwości gra karciana typu pasjans. Nie wystarczy tu nutka cierpliwości i minutka czasu. Gra w tego pasjansa troszkę czasu pożera, ale sądzę, że warto poświęcić dłuższą chwilę, na to by zagrać w grę Blokowany pasjans.

Grę zaczynamy od wciśnięcia przycisku New Game u góry ekranu. Wtedy na stole pojawią się karty w ośmiu kolumnach rozłożone. W każdej kolumnie jednak karta. Nie ma na stole żadnych zakrytych kart prócz tych na stosie. Na górze stołu wyznaczono też puste pola, w których umieszczać będziemy asy. Celem gry jest ułożenie pasjansa, w tym przypadku ośmiu sekwensów kart od asa do dwójki.

W grze Blokowany pasjans na stole karty możemy przekładać tylko w taki sposób, że na dany kolor kładziemy kolor ten sam, a nie naprzemiennie, czy nawet byle jak, jak to w niektórych prostych pasjansach bywa. Kładziona karta oczywiście musi być o oczko mniejsza od tej, na którą ja pokładamy. Przenosić sekwensy kart można, ale tylko te, które sa ułożone w odpowiedniej kolejności. Kiedy na stole zabraknie kart to klikamy na sto i pojawia się na stole 8 nowych kart, które blokuje te, które wcześniej tam leżały, stąd nazwa gry Blokowany pasjans. Kiedy, w któreś z kolumn bierzemy ostatnia kartę i przekładamy ją gdzie indziej, w jej miejscu pojawia się automatycznie jedna karta ze stosu.

W grze Blokowany pasjans mierzony jest czas, możemy go zobaczyć na dole ekranu, jednak nim się nie należy przejmować, gdyż biegnie on w górę. W grze Blokowany pasjans jest również możliwość cofania ruchów poprzez kliknięcie w przycisk Undo, znajdujący się u góry ekranu.

Mam nadzieję, że zasady są już jasne i wiecie jak grać, a więc do dzieła ! Mam nadzieję, że gra Blokowany pasjans przypadnie wam do gustu i będziecie do nas powracać, by w nią od czasu do czasu zagrać. Zapraszamy również do działu gry Pasjans oraz nowego działu Pasjanse 2010 - znajdziecie tam całe mnóstwo gier tego typu, począwszy od prostych, aż po skomplikowane. Serdecznie zapraszam i życzę wspaniałej zabawy : )