Chińskie kulki

Chińskie kulki znane były na Bliskim Wschodzie od najdawniejszych czasów, czego dowodem jest umieszczenie ich nawet w świętym miejscu dla azjatów, jakim jest świątynia Nieba. Pośród symboli wziętych ze znaków zodiaku oraz konstelacji gwiazd ustawiono tory, po których suną kolorowe Chińskie kulki. Zniszcz je strzelając do nich według ustalonej zasady w opisie gry i baw się świetnie.

Chińskie kulki – wśród kolekcji gier typu kulki nie powinno zabraknąć także i tej gry, a już po pierwszych minutach przekonasz się, że chociaż z pozoru podobna do innych to bardzo szybko przyciąga nas do siebie niczym magnes. Na powyginanych w rozmaite kształty torach suną wielokolorowe Chińskie kulki starając się powoli dotrzeć do końcowego odcinka toru z otworem wylotowym. Doprowadzając do takiego stanu rzeczy moglibyśmy już zakończyć nasze zawody i albo zrezygnować z dalszego ciągu gry albo też ponownie rozpocząć grę od początku.
Aby więc nie dopuścić do takiej sytuacji na pierwszym planie widoczna jest szyna, na której ustawiona jest chińska waza będąca jednocześnie naszą bronią w zmaganiu się z kulkami. Nawigacja wazą jest banalnie prosta wystarczy sterowanie myszką na lewo i prawo wzdłuż szyny i w odpowiednim momencie oddać strzał lewym klawiszem w odpowiednie kulki. Wydobywające się z niej kule muszą zestrzelić Chińskie kulki na torach, które zostaną zniszczone w momencie, kiedy chińską wazą wycelujemy i wystrzelimy w grupę 3 lub więcej kulek identycznego koloru. Z wazy oprócz kul wydostawać się będą od czasu do czasu także inne rodzaje uzbrojenia, które pozwolą na większe zniszczenia a nawet na nawigację Chińskimi kulkami potrafiącą zmienić ich kierunek ruchu.
Podobnie jak każda poważna bitwa tak i ta ma kiedyś swój koniec, nastąpi on w chwili zestrzelenia z torów wszystkich Chińskich kulek, nie musisz się jednak smucić z tego powodu, ponieważ czeka cię miła niespodzianka w postaci kolejnej potyczki, która okaże się już nieco trudniejsza. Nauczony/na jednak doświadczeniem z poprzednich etapów nie powinieneś/powinnaś mieć większych kłopotów z kontynuacją prezentowanej gry, która wspaniale regeneruje nasz zszargany układ nerwowy. Nawet jedna godzina dziennie spędzona przy tej komputerowej grze wystarczy aby odzyskać spokój i siły witalne. Tak więc nie czytaj już dłużej tego wyczerpującego opisu tylko zabierz się za pokonanie wszystkich kolejnych poziomów. Powodzenia