Chocolate Solitaire

Chocolate Solitaire to gra, która może was zaskoczyć. Czym? Po pierwsze tym, że nie macie tutaj kart, a po drugie tym, że nie układa tu się jako tako pasjansa. To dlaczego jest to pasjans? Dlatego, że jest tu zachowana pewna idea pasjansa, którą mam nadzieję, że uda wam się odkryć. Mam nadzieję, że nie pogniewacie się, iż dodaliśmy do działu właśnie tę grę – chcemy wam pokazać, że nie zawsze pasjans to koniecznie gra karciana.

To pasjans na wskroś nietypowy. Nie ma kart, a plansza to skupisko krateczek, po których trzeba przemieszczać kostki czekolady. O co w ogóle biega w tym pasjansie?

Chodzi tutaj o to, aby usunąć z planszy wszystkie czekoladki poza jedną. Tak jak w klasycznych pasjansach przyda się tutaj zdolność logicznego myślenia i przewidywania. Kostki czekolady usuwa się „przeskakując” wybraną czekoladką inną czekoladkę. Pamiętajcie by robić to tak, aby ich za bardzo od siebie nie oddalić, bo wtedy wasza gra dobiegnie końca.

Chocolate Solitaire to gra dla dużych i dla małych, oczywiście w pełni darmowa. Jest to świetne przygotowanie do klasycznych wersji pasjansa, a przy okazji znakomita zabawa nawet na długie godziny – szczególnie teraz, zimowymi wieczorami. Do przejścia w grze jest kilka różnych plansz, więc na pewno nie będzie wam doskwierać nuda.

Jeśli chodzi o opcje tej gry to w panelu po prawej od góry macie: poziom, w który gracie, ilość wykonanych ruchów, instrukcję gry, rozpoczęcie planszy od początku oraz stronę autora tejże nietypowej gry pasjans. No i to w zasadzie tyle. Do gry potrzebna zaś jest wam jedynie myszka :)

Czekoladowy pasjans czeka już na was. Mam nadzieję, że przypadnie wam on do gustu i nie zlinczujecie nas za tak odbiegającą od standardów pasjansa grę pasjans :P Życzymy udanej zabawy!!!