Crystal Pyramid Solitaire

Crystal Pyramid Solitaire pasjans o trzech poziomach trudności (casual – można odwracać stos), regular (nie da się odwracać stosu), expert (karty są ukryte). Niezależnie od wybranego poziomu gry czeka na was kilkanaście ciekawych plansz do przejścia. Nie są one skomplikowane – w każdej z plansz musicie oczywiście usuwać karty dwoma metodami – pierwsza to łączenie kart w pary tak aby suma ich oczek dawała 13, druga zaś metoda to łączenia w pary dwóch kart o identycznej wartości. Polecam – fajna zabawa!!!

Pasjanse są przeróżne – nawet jeżeli noszą podobne nazwy. Można pomyśleć, że każdy pasjans piramida jest identyczny, a jednak nie :) Nasza dzisiejsza propozycja – pasjans Crystal Pyramid Solitaire jest o tyle inny, że karty łączycie w pary na dwa różne sposoby – jak już pokrótce wspomniałam we wstępie, a teraz opowiem wam na ten temat nieco więcej.

Aby przejść grę Crystal Pyramid Solitaire w każdej z plansz niezależnie od wybranego poziomu trudności trzeba usunąć wszystkie karty. Karty usuwa się poprzez łączenie ich w pary w dwojaki sposób. Sposób pierwszy to parowanie dwóch kart o identycznych wartościach np. dama i dama, lub dwójka i dwójka. Drugi zaś sposób wymagać od was będzie liczenia, ale nie bójcie się - w lewym dolnym rogu ekranu macie malutką ściągę, która pokazuje wam jak łączyć karty tak aby suma oczek dawała 13. A więc przykładowo połączyć możecie damę i asa, siódemkę z szóstką, bądź ósemkę z piątką. Jedynie króla można od tak usunąć z planszy bez łączenia go z czymkolwiek.

Zasady gry pasjans Crystal Pyramid Solitaire jak widać nie są trudne, więc powinniście sobie z nimi poradzić. Do tego dla ułatwienia macie aż trzy poziomy trudności. Najłatwiejszy to casual, gdyż pozwala on wam odwracać stos, z którego dobieracie karty, gdy z tych na planszy nic już nie da się zrobić. Drugi poziom trudności to regular – tutaj w odróżnieniu od poprzedniego poziomu nie można odwrócić wspomnianego stosu, a więc kiedy skończą wam się karty wasza gra dobiegnie końca. Trzeci – najtrudniejszy poziom – to expert, w którym poza brakiem możliwości odwrócenia stosu dochodzą jeszcze zakryte karty na planszy, więc nie można sobie za bardzo w wyprzedzeniem zaplanować kolejnych ruchów.

Z innych ważnych rzeczy jakie ma ta gra pasjans to warto zauważyć kartę JOKER, którą wystarczy kliknąć aby została użyta. Karta ta sprawia, że karty na planszy zostaną przetasowane i na nowo będziecie mogli dobierać karty ze stosu, a więc zostaje on niejako z automatu odwrócony. Fajna rzecz, ale możliwa do użycia tylko jeden raz.

Warto jeszcze omówić opcje gry pasjans Crystal Pyramid Solitaire. Tak więc znajdziecie je na górze ekranu a tam od lewej kolejno macie: wyjście do ekranu głównego gry pasjans, zakończenie gry, podpowiedź, cofnięcie ruchu, bonusowe punkty (im szybciej przejdziecie planszę tym ich więcej dostaniecie), ogólne punkty, wyłącznik muzyki oraz dźwięków w grze Crystal Pyramid Solitaire. Sterowanie odbywa się oczywiście za pomocą myszki.

To tyle z mojej strony – pozostaje mi już tylko życzyć wam powodzenia i polecić również inne nasze pasjanse. Zapraszamy do zabawy!!!