DewShine

DewShine znów trochę nietypowa gra kulki, gdzie musimy zniszczyć określoną liczbę kulek. Jak? Stawiając w wybranym przez siebie miejscu tzw. dew, czyli punkt, który bije energią i niszczy kulki, które się znajdą w pobliżu niego. Wydaje się być to proste, ale w rzeczywistości nie jest tak łatwo. Sprawdźcie sami. Powodzenia :)

DewShine o kolejna gra kulki, która jest zupełnie odmienna od klasycznych gier tego typu. Polega ona na zniszczeniu określonej liczby kulek, które latają sobie po planszy. Robi się to ustawiając na planszy tzw. dew, czyli punkt, który bije energią i niszczy kulki, które się znajdą w pobliżu niego.
DewShine to dość wymagająca gra, bo nie tak łatwo ustawić dew’a, aby zniszczył nam tyle kulek, ile chcemy, a raczej ile nam kazano. Ilość kulek, które musicie zniszczyć widoczna jest u góry ekranu z prawej strony zaraz obok FROM liczba wszystkich kulek, które latają po planszy. Jeśli nie uda wam się zniszczyć tyle kulek, ile chcą – to nie przejmujcie się, macie podejść tyle ile wy chcecie, nie napiszą wam chamsko GAME OVER : ) Tak, więc na spokojnie możecie podejść do gry. W grze nie ma też ograniczenia czasowego, a więc nie musicie się spieszyć z decyzją, gdzie ustawić dew’a. Na spokojnie możecie wszystko przemyśleć i obrać skuteczną strategię. Dobre w tej grze jest także to, że niekoniecznie wszystkie kulki muszą dotknąć się pola elektromagnetycznego, jakie wytwarza dew, a wystarczy, że zostaną „macnięte” przez kulki, które już też są naładowane elektronami, wtedy powstaje taka, jakby reakcja łańcuchowa i bardzo szybko można uzbierać wymaganą ilość kulek.
W grze jest wiele etapów, każdy kolejny wymaga zebrania większej ilości kulek. No i piłeczki latają szybciej po planszy, ale dzięki temu są bardziej skumulowane i łatwiej stworzyć taką reakcję łańcuchową, o której pisałam wyżej. Level, w który gracie możecie podejrzeć w lewym górnym rogu. Tuż pod levelem możecie sprawdzić ile udało wam się już nazbierać punktów.
To tyle o zasadach… Aaaa jeszcze tylko jedna informacja – poruszamy się za pomocą myszki, a dew’a stawiamy wciskając jej lewy przycisk. Tak, teraz już mamy wszystko : ) Myślę, że spodoba wam się ta gra. Mi się spodobała. Sądzę, że warto w nią zagrać. Jest dość ciekawa i pobudza do myślenia, świetnie relaksuje przed egzaminem, i nawet można przy niej poćwiczyć obliczanie prędkości i przyspieszenia … Same zalety :P No, ale na poważnie to faktycznie ta gra kulki, świetnie pobudza szare komórki. Dajcie jej pobudzić swoje i przy okazji bawcie się dobrze. U mnie zabawa była przednia i nie zamierzam jej jeszcze kończyć. Powodzenia : )