Durak

Durak to stara, klasyczna gra rosyjska znana również pod nazwami Fool, bądź Głupiec. Celem tej gry jest pozbycie się wszystkich kart przed przeciwnikiem. Ten, który po zakończeniu gry ma na swym koncie jakieś karty zostaje określonym mianem „Głupiec”, stąd właśnie nazwa gry. Jeżeli oboje graczy skończy równocześnie zostają po raz kolejny rozdane karty. Durak to bardzo wciągająca gra karciana, która mam nadzieję, że przypadnie wam do gustu. Mi osobiście spodobała się bardzo i chciałabym móc częściej pograć w tego typu gry karciane. Polecam gorąco grę Durak zarówno dzieciom jak i dorosłym!!!

Na naszym portalu możecie znaleźć przeróżne gry karciane, ale w grę Durak możecie zagrać u nas po raz pierwszy. Jest to bardzo znana na terenie byłego Związku Radzieckiego gra karciana, która dziś cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Durak to gra znana również pod nazwami takimi jak Fool bądź w Polsce, jako Głupiec. Niezależnie od tego, jak tę grę w karty nazwiemy zabawa jest przednia.

Gra karciana Durak rozgrywana jest przy pomocy talii składającej jest z 36 kart – od 6 do Asa. W gry karciane takie jak Durak gra się w kilka osób najczęściej od 2 do 6 w naszym przypadku gra toczy się pomiędzy nami, a jednym komputerowym przeciwnikiem. Każdy z graczy w grze karty Durak otrzymuje po 6 kart. Widzisz tylko swoje karty na dole w lewym dolnym rogu ekranu. Nieco wyżej widzisz stos i jedną odkrytą kartę, która jest kartą atutową, co oznacza, że za jej pomocą można zgarnąć ze stołu na stos znajdujący się po prawej stronie ekranu dowolną z kart. Innym sposobem na odłożenie kart na ten stos jest wyłożenie karty większej od przeciwnika - pod warunkiem że ma ona ten sam kolor. Jeżeli nie masz ani większej karty, ani też karty atutowej to musisz kliknąć przycisk TAKE CARD nad twoimi kartami i zabrać kartę przeciwnika do swojej ręki.

Pamiętaj, że w grze karty Durak chodzi o to, aby trzymać w dłoniach jak najmniej kart, bo im ich masz więcej tym masz większą szansę, aby przegrać. Jeżeli chodzi o opcje gry Durak to w lewym dolnym rogu macie podaną ilość kart, jaka pozostała na stosie po lewej stronie, z którego to co ruch dokładane są wam do rąk karty. Idąc dalej macie podaną liczbę przegranych twoich i przeciwnika, następnie stawkę, pomoc, restart oraz zakończenie gry.

Podczas gry w karty Durak towarzyszyć będzie wam rosyjska muzyczka w tle, której niestety wyłączyć nie można, ale powiem wam, że jest ona całkiem fajna. Jednak jeśli komuś bardzo będzie przeszkadzać w grze w Durak to może zawsze wyłączyć głośniki.

Mam nadzieję, że lubicie takie gry karciane jak Durak i będziecie się świetnie bawić z tą grą karty. Durak to naprawdę wciągająca gra karciana i koniecznie musicie w nią spróbować zagrać. Trzymam za was kciuki, aby żaden/żadna z was nie został/a tytułowym głupcem. Polecam również gorąco inne nasze gry karciane, które można znaleźć na naszym portalu. Jeżeli Durak to nie to, czego szukacie to jestem pewna, że w naszym bogatym zbiorze gier znajdziecie coś dla siebie, coś w co naprawdę będzie wam się grało znakomicie.

Gra karciana Durak już czeka. Chwytajcie za myszki i bawcie się razem z nami. Myślę, że dacie sobie radę z przeciwnikiem i zrobicie z niego głupca! Życzę wspaniałej zabawy z naszymi grami karcianymi!!!