Elite Mahjong

Elite Mahjong witaj w świecie mahjonga i chińskiej elity. Zagraj w klasycznego mahjonga o całkiem niezłej oprawie graficznej i dźwiękowej. Przenieś się z nami do chińskiego świata mahjonga i graj do woli w tę wspaniałą grę. Elite Mahjong nie należy do najprostszych mahjongów, ale za to jeszcze bardziej przyciąga uwagę poprzez grafikę. Zresztą to, że jest trudniejszy to nie przeszkoda – w końcu jeśli będziesz dużo grywał, to z zamkniętymi oczami będziesz potrafił znajdywać te same klocki w każdym mahjongu.

Elite Mahjong to klasyczna wersja tej starożytnej gry, która polega na wybieraniu identycznych klocków, tak długo aż plansza zostanie pusta.
W grze Elite Mahjong jest możliwe wybranie poziomu trudności gry. Jeśli chcesz wybrać poziom na ekranie powitalnym kliknij przycisk SETTINGS, a tam w drugim okienku możesz wybrać poziom. EASY to łatwy, MEDIUM – średni, HARD – trudny, zaś CLASSIC to klasyczny, który jest ustawiony jako domyślny.
Elite Mahjong to wersja online bardzo popularnego mahjonga, którego można pobrać na swój komputer. Wersja offline ma więcej opcji, niż taka online, jednak to nie oznacza, że grając w wersję online wiele tracić. Tracicie co najwyżej tyle, że nie możecie zmienić tła oraz stylu gry. Poza tym nie ma różnic.
Kiedy już wybierzecie poziom trudności, który wam odpowiada kliknijcie PLAY, a waszym oczom ukażą się trzy różne plansze z klockami. Wybierz jedną i kilknij na niej, a będziesz mógł/mogła rozpocząć grę. Teraz już wiecie co robić. Celem gry jest usunięcie wszystkich klocków z planszy. Można usuwać tylko te identyczne klocki, które są wolne, czyli takie, które nie są zablokowane przez inne z prawej strony, lewej strony i od góry. W zależności od poziomu, który wybraliście klocki będą mniej lub bardziej poukrywane.
W tej grze mahjong za możliwe są podpowiedzi, jednakże są za nie odejmowane są punkty, a dokładnie 300 punktów. Jeśli uznacie, że na planszy już nie ma klocków, które można ze sobą połączyć, możecie użyć przycisku RESHUFFLE po lewej stronie planszy. Użycie tego przycisku spowoduje wymieszanie klocków i będzie to was kosztowało 1000 punktów ( rzecz jasna tyle wam odejmą z konta a nie dodadzą ). Jest też możliwość cofnięcia ruchu, służy do tego przycisk UNDO, którego wciśnięcie kosztuje was 100 punktów. Na dole ekranu możecie zobaczyć ile punktów macie na koncie, a także jest tam czasomierz, który nieubłaganie odlicza sekundy. Ta gra mahjong jest wielopoziomowa, a więc po zakończeniu jednego levelu przechodzicie do kolejnego.
Jak widzicie Elite Mahjong nie należy do najprostszych mahjongów, nawet pomimo tego, że posiada on kilka poziomów trudności. Mimo tego jest to świetna gra, która przynosi wiele radości i zabawy, a ponadto uczy cierpliwości, spostrzegawczości, refleksu oraz logicznego myślenia. W grze tej liczy się taktyka, a nie tylko strzelanie na ślepo w dwa identyczne klocki.
Jeśli będziesz miał ochotę zagrać w inne gry tego typu, zapraszam gorąco do działu gry mahjong. Przygotowaliśmy dla was gry o różnym stopniu trudności, a także różnego typu – od klasycznych do bardziej nowoczesnych implementacji tej znanej i kochanej gry.