Flash Mahjong

Niestety gra nie jest dostępna w wersji html5

Flash Mahjong Gra Flash Mahjong nawiązuje do znanej nam wszystkim gry Mahjong, którą można było spotkać na każdym komputerze. Podobna grafika, zasady gry, które przypominają nieco przedziwną układankę. Różnią się jedynie obrazki na pionkach, tam były znaki chińskie, tutaj mamy natomiast kolorowe rybki, pieski, kotki, samochodziki i różne przedmioty związane z tematyką dziecięcą. Choć tematyka ściśle dziecięca, to jednak trudność gry przystosowana raczej do starszej grupy wiekowej, do starszaków, młodzieży i także dla dorosłych.

Od razu po włączeniu gry ukazuje się menu, w którym możemy wybrać z pośród trzech opcji: pod pierwszym przyciskiem znajduje się opis gry w języku angielskim, pod drugim jest rozpoczęcie właściwej gry, a trzeci jest odnośnikiem do innych gier.

Gra polega na tym żeby pozbywać się z planszy pionków o tych samych obrazkach. W zależności od tego, jaki obrazek zbijemy, to otrzymujemy inną ilość punktów. Jedne są punktowane wyżej, inne natomiast niżej, zatem wymaga myślenia i planowania.

Sterujemy myszką, najeżdżamy na dany pionek, klikamy i gdy jest parzysty to znika i nabijane zostają nam punkty.

Dodatkowo gra jest na czas i mamy 20 minut na to, aby sparować wszystkie klocki. Trzeba pamiętać o tym, że klocki znikną pod warunkiem, gdy żaden inny nie będzie do nich przylegać. Jest też możliwość przetasowania klocków, gdy nie widzimy żadnej pary i nie mamy ruchu, ale pamiętajmy o tym, że za taką pomoc odejmowane są nam punkty. Aby dokonać przetasowania to musimy kliknąć na przycisk: shuffle, który znajduje się u góry ekranu.

Grafika gry jest bardzo ciekawa, kolorowa i spodoba się zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Na klockach są postaci bajkowe, rysunkowe, rybki, kotki, samochodziki, misie i lalki.

Dzięki temu, że mamy możliwość zdobywania i zapisywania swoich punktów, to możemy na zmianę grać w kilka osób i rywalizować między sobą. Jest możliwość zapisania swojego imienia razem z punktami, zatem możemy zarówno pobijać swoje rekordy lub rywalizować z innymi na punkty.

Dla początkujących gra jest nieco trudna i zapewne będzie trzeba korzystać z tasowania kart, jednak z każdą kolejką jest coraz łatwiej. Gra wymaga dużego skupienia, spostrzegawczości, refleksu i planowania. Ćwiczy pamięć i szybkość reakcji. Idealna zarówno dla starszych dzieci, dla młodzieży jak i dorosłych.