Fog Sudoku

Fog Sudoku Witam i zapraszam do zagrania z nami w nową grę – Fog Sudoku. Jest to klasyczna gra matematyczno – logiczna, u nas za darmo online. Całkiem nowy wygląd gry w stylu sudoku z gazety. Wypełnij wszystkie puste pola prawidłowo liczbami od 1 do 9 tak by w małych kwadratach nie powtarzały się te same liczby. Uważaj również na to, by w jednej kolumnie lub wierszu liczby się nie powtarzały. Z boku do dyspozycji masz własny notes, w którym możesz prowadzić swoje obliczenia. Zacznij od najłatwiejszego poziomu i zyskuj doświadczenie, tak by poradzić sobie z najtrudniejszymi zagadkami.

Zapraszam do zagrania z nami w nową gra sudoku Fog Sudoku. Gry sudoku to jedna z najpopularniejszych gier logiczno-liczbowych, jaka kiedykolwiek powstała. Sudoku to łamigłówka, której celem jest wypełnienie wszystkich pól w kwadracie obejmujących dziewięć pól. Należy wypełnić go w taki sposób, aby w każdym wierszu i w każdej kolumnie z dziewięciu mniejszych kwadratów znalazły się jedynie cyfry od 1 do 9 bez powtarzania się. Gra choć wydaje się bardzo prosta, do najprostszych nie należy i trzeba poświęcić trochę czasu na rozwiązanie zagadki.

Sudoku jest grą, która nie wymaga od gracza wykonywania żadnych matematycznych obliczeń, z tego powodu wygląda na całkiem prostą. Jednak potrzeba sporo cierpliwości oraz umiejętności logicznego myślenia, by udało się rozwiązać diagram. W każdej grze jest tylko jedna możliwość rozwiązania zagadki, każde pole ma przypisywaną dokładnie jedną liczbę, dlatego też do diagramu powinno wpisywać się jedynie liczbę, której jesteśmy pewni, że zajmuje ona odpowiednie miejsce. Można również wprowadzać poprawki w grze Fog Sudoku zmazując liczbę, w której się pomyliliśmy, lecz czasem może ona wprowadzić nas w błąd i diagram się nam jeszcze bardziej skomplikuje. Jest kilka sposobów rozwiązywania sudoku, przedstawię je poniżej:

Pierwsza metoda Fog Sudoku polega na znajdowaniu miejsca w małych kwadratach, gdzie pasuje dana liczba eliminując ją poprzez sprawdzanie rzędów oraz kolumn, w których ta cyfra znajduje się w innych kwadratach.

Drugą metodą w grze Fog Sudoku jest dopełnienie rzędu, kolumny lub kwadratu cyframi od 1 do 9.

Ostatnia metoda gry sudoku Fog Sudoku polega na intuicyjnym wypełnianiu diagramu. Metoda ta jednak wymaga trochę bazgrania.

Do wstawiania liczb na diagramie używaj myszki. Kliknij w miejsce gdzie chcesz wpisać daną liczbę i z klawiatury wybierz liczbę od 1 do 9. Jeśli się pomylisz możesz użyć przycisku eraser, dzięki któremu możesz z gumować daną liczbę z diagramu i wstawić ponownie odpowiednią liczbę. Z boku gry znajduje się notatnik, w którym możesz prowadzić wszelkiego rodzaju obliczenia ułatwiające ci grę, każdy ma własny styl gry i z pewnością taka pomoc w postaci notatnika przyda się każdemu.

Zacznij rozwiązywać gry od najłatwiejszego poziomu i kolejno przechodź na coraz cięższy poziom, aż osiągniesz maksymalne umiejętności w tej grze. Czy znajdziesz w sobie tyle cierpliwości, żeby rozwiązać diagram? Mam nadzieję, że tak. Bawcie się dobrze z grą Fog Sudoku. Zagrajcie również w inne gry znajdujące się w naszym serwisie. To na tyle z mojej strony, życzę powodzenia i udanej zabawy.