Free Solitaire World

Free Solitaire World to kolejna klasyczna wersja gry pasjans, w które układamy karty naprzemian kolorami. Grafika gry może i nie przyciągnie przed ekrany najmłodszych graczy, ale z pewnością spodoba się starszym. Pasjans Free Solitaire World nie należy do trudnych, ale też nie jest to najprostsza z wersji tejże gry karcianej.

Pasjans Free Solitaire World to wersja pająka, w której układacie na przemian kolorami karty tak, by w konsekwencji ułożyc z nich pasjansa. Na górze widzicie pola, na których macie umieścić asy. W grze Free Solitaire World może się zdarzyć tak, że asów danego koloru będzie więcej niż jeden, co w niczym w grze nie przeszkadza, bo w każdej chwili możecie je ułożyć na polach dla nich przeznaczonych, nawet jeśli będą tam już inne karty. Na planszy tradycyjnie przekładacie kart jak było powiedziane na przemian kolorami i oczywiści o jedno oczko mniejsza karta może powędrować na inną. Można też przenosi całe sekwensy kolejno ułożonych kart. W lewym górnym rogu tradycyjnie macie stos z kartami, z którego możecie dobierać karty, gdy na planszy już nic nie da się zrobić. Klikając na stosie ukazują się 3 karty, które trzeba brać kolejna, nie można wybrać sobie z niej tej, która na pasuje. W wolne kolumny można przekładać króla.

To jeszcze słów kilka o tym, co gdzie się znajduje. W pasjansie Free Solitaire World macie możliwość cofnięcia ruchu, za pomocą przycisku UNDO, który znajduje się na dole ekranu. Obok niego w prawym dolnym rogu macie przycisk umożliwiający nowe rozdanie kart. Z drugiej strony UNDO macie przycisk PAUSE, który włącza pauzę, a dalej macie AUTOFINISH oraz END GAME – oba kończą grę. W lewym dolnym rogu macie zegar, ale nie należy się nim za bardzo przejmować, bo odmierza czas w górę nie w dół, by przeszkodzić wam w grze. Obok czasomierza macie ilość zdobytych punktów. W prawym górnym rogu macie ikonę głośnika, za pomocą której możecie wyłączyć dźwięk w grze oraz ikonę pomocy.

To tyle ze spraw technicznych. Mam nadzieję, że wszystko już jest jasne. Pasjans Free Solitaire World to ani nie za trudna ani nie załatwa gra, ale bardzo przyjemnie się w nią gra. Grafika jest dość surowa, więc raczej nie przypadnie do gustu dzieciakom, ale za to starszym z pewnością się spodoba. Dzieci mogą wypróbować inne nasze gry pasjans – mamy dla nich kilka znakomitych pasjansów z niespodziankami. Myślę, że będziecie często grywać w pasjansa Free Solitaire World, a jeśli nie przypadł wam do gustu to zajrzyjcie do innych naszych gier, jestem pewna, że w tym bogatym zbiorze gier znajdziecie coś dla siebie. Życzę udanej zabawy : )