Blitz 21

Zagraj w Blitz 21 - grę przypominającą puzzle logiczne, polegającą na takim ułożeniu kart, aby w kolumnach lub wierszach uzyskać wartość 21 punktów. Za "oczko" Gracz otrzymuje jeden punkt. Po ugraniu przynajmniej 5 punktów, kiedy wyczerpią się karty w talii lub upłynie 500 seknd, gra kończy się przejściem do kolejnej rundy.

Blitz to rodzaj gry karcianej, która polega na takim ułożeniu kart, aby w kolumnie lub wierszu suma punktów wynosiła 21. Talia zawiera 52 karty. Każda karta obrazkowa ma wartość 10 punktów, As 11 punktów, a pozostałe karty tyle, ile mają oczek. Jeśli w kolumnie lub wierszu przekroczy się wartość 21, kolumna wybucha na czerwono, a Gracz traci jeden z zarobionych punktów (na tablicy po prawej stronie pojawi sie napis "-1 EARNED"). Gracz zarabia punkty jeśli ułoży karty dokładnie na 21 punktów. Gra kończy się kiedy upłynie czas 500 sekund, gdy skończą się karty w talii lub zapełnione zostaną wszystkie pola na planszy bez możliwości dołożenia kolejnych kart. Jeśli Gracz ugra 5 punktów, automatycznie przechodzi do następnej rundy. Gra wymaga umiejętności szybkiego liczenia, chociaż dla ułatwienia, na brzegu planszy stale pojawia się aktualna liczba punktów w kolumnach i wierszach.

Gra pasjans Blitz21 jak na pasjans jest dość nietypową grą, ale można się przy niej znakomicie bawić, a do tego można poćwiczyć szybkie liczenie w pamięcie. Jeśli ktoś lubi grę w oczki to i gra pasjans Blitz21 powinna mu przypaść do gustu. Wystarczy tylko załapać zasady gry w tego pasjansa, które zostały przedstawione wyżej i już pójdzie z górki. Może za pierwszym razem, gdy zagracie w pasjans Blitz21 nie uda wam się zebrać ogromnej ilości punktów, ale jestem pewna, że po kilku próbach będziecie mistrzami pasjans Blitz21.

Co nieco o technicznych kwestiach pasjans Blitz21 było wyżej, ale dla przypomnienia po prawej stronie macie panel z różnymi przydatnymi informacjami. Zaczynając od góry macie przyciski PLAY, czyli rozpoczęcie gry, RULES, czyli zasady gry o TILE, czyli przemieszanie kart. Idąc niżej macie NEEDED - czyli ilość ułożeń 21, jaką trzeba zdobyć by przejść do kolejnej rundy, a tuż obok macie EARNED, czyli ilość punktów, jaką udało wam się zdobyć. Tu taka mała uwaga, o której już było wyżej EARNED może być ujemne jeśli będziecie układać więcej niż 21 oczek w pionie bądź poziomie. Dalej macie podaną kartę, którą macie umieścić na planszy, a poniżej niej po lewej zdobyte w całej grze punkty, po prawej ilość dostępnych jeszcze kart. Jeszcze niżej w grze pasjans Blitz21 możecie zobaczyć czas, a obok niego rundę, w którą gracie. Jeśli zabraknie ci czasu, bądź dostępnych kart i nie zbierzesz określonej w NEEDED ilości to niestety gra pasjans Blitz21 dobiega końca.

Mam nadzieję, że wszystko jasne i będziecie się świetnie bawić z grą pasjans Blitz21. Polecam również inne nasze pasjanse oraz inne gry, które można znaleźć na naszym portalu. Jestem pewna, że u nas każdy znajdzie to, czego szuka. Życzę wspaniałej zabawy !!!