Gra karciana 15

Gra karciana 15 to gra, którą można trochę porównać do w „oczko”, gdyż celem tej gry jest usuwanie z planszy kart, których suma daje 15 oczek. Gra toczy się do momentu aż braknie ci czasu, oczywiście po drodze jeśli usuniesz z planszy wszystkie możliwe kombinacje kart, które dają piętnaście oczek to przechodzicie do kolejnej planszy. Udanej zabawy : )

Gra karciana „15” to bardzo prosta gra, która polega na usuwaniu z planszy kart, których suma oczek daje 15 i tak aż cała talia kart zostanie usunięta, a przynajmniej te karty, których suma da 15 oczek, karty, z których już nie można nic ułożyć mogą pozostać na planszy, a wy i tak przejdziecie do kolejnego levela. Cała gra jest ograniczona czasem – czas odmierzany jest niebieskim paskiem po prawej stronie ekranu. Czas ten jest jeden dla całej gry i nie dodaje się co planszę. Jeśli zbyt wiele czasu poświęcisz na etap pierwszy to w kolejnych będziesz miał/a już go mniej. Jeśli czas dobiegnie końca - końca dobiega również twoja gra.

Napisałam, że z planszy usuwany kart, których suma oczek daje 15. Wyjątkiem są 10, damy, króle i walety. Te karty można usunąć tylko wtedy, gdy zaznaczycie 4 jednakowe karty, czyli 4 damy, 4 króle, 4 walety, 4 dziesiątki. Sumę punktów, jaką udało ci się uzbierać możecie zobaczyć po lewej stronie.

Mam nadzieję, że spodoba wam się ta gra karciana. Ona jest naprawdę prosta i nie wymaga zbyt wielkiego wysiłku umysłowego, no jeśli macie opanowane dodawanie liczb do piętnastu : ) Fajna gra również dla dzieciaków w wieku wczesnoszkolnym, bo podczas gry w karty, mogą poćwiczyć szybkie dodawanie w pamięci :P Z ważniejszych rzeczy to już wszystko wiecie, no może dopowiem jeszcze, że karty zaznaczać za pomocą myszki, klikając na kolejne karty, których suma da wam 15 oczek. Takie karty zostaną usunięte z planszy, a na ich miejscu pojawią się nowe, do momentu aż w talii zabraknie kart.

Jeśli jednak ta gra karciana nie przypadła wam do gustu, sprawdźcie inne nasze gry w karty, jestem pewna, że każdy znajdzie w naszym zbiorze gier coś dla siebie – zarówno żółtodziób jak i ekspert w dziedzinie gier karcianych. A teraz już życzę wam wspaniałej zabawy i jak największych wygranych !!! : )