Gra kulki

Popularne i uznane na całym świecie kulki zyskały kolejną odmianę jaką jest Crystal Clear. Zasady nie różnią się od zwykłych kulek, jedynie otrzymujemy trochę więcej bonusów więc i zabawa jest bardziej wciągająca. Kolorowe kryształki znikają gdy połączą się przynajmniej po trzy z jednego koloru. Kryształki poruszamy po całej planszy tak aby najkorzystniej je połączyć. Czszami przeszkadza blokująca kłódeczka lub po prostu brak miejsca.

Gra kulki w odmianie Crystal Clear różni się od popularnej gry w kulki tym że gramy kryształami. Wszystkie pozostałe zasady gry są identyczne. Naszym zadaniem jest ustawianie po pięć lub więcej kryształów w rzędzie aby znikneły z ekranu. Przy każdym ruchu na planszy pojawiają się kolejne trzy kryształy. Pomiędzy miejscami w których przesuwamy kryształ musi być odpowiednia przestrzeń ponieważ kryształ porusza się po planszy. Jeżeli kryształ zostanie przyblokowany nie ma możliwości poruszenia go. Gra rozszerzona jest o kilka dodatkowych opcji. Pojawiły się kryształy z kódką których nie można przemieścić. Dodatkowo pojawiło się serce które potrafi zmienić kryształy dookoła niego w kryształy o tym samym kolorze. Ostatnią modyfikacją są pęknięte kryształy których wybuch oczyszcza okoliczne pola.
Poza tymi drobnymi modyfikacjami kulki to kulki (no może kryształy), gra nadal polega na usówaniu kulek z planszy o rozmiarach 9/9 pól. My nadal musimy ustawiac kulki po pięc w rzędzie aby usunąć je z pola. Każdy ruch powoduje pojawienie się trzech kolejnych kryszatłów. Wszystkie obecne warianty kulek, to klony pierwotnej gry napisanej jeszcze w systemie MSDOS. Ojcem kulek jest prawdopodobnie rosyjski programista, lecz do dziś nie wiadomo komu za to dziękować. W polsce kulki stały się popularne dzięki rodzimej wersji tej gry, która pojawiła się w 1995 roku pod systemem Windows.
Od teraz na stronie dostępna jest także oryginalna wersja gry w kulki. Przyjemnej zabawy!