Gra warcaby

Gra w warcaby proponujemy kolejną wersję tej popularnej rozrywki umysłowej. Warcaby z komputerem mogą stanowić nie tylko wyśmienitą zabawę, ale również mogą posłużyć początkującym za trening w nauce gry w warcaby. Zaletą tej wersji są polskie teksty informujące np. o kolejności ruchu. Zasady gry pozostają oczywiście niezmienne.

Darmowa gra w warcaby, jak każda zabawa na naszym portalu, ma na celu przede wszystkim zapewnienie gościom przyjemnego odpoczynku intelektualnego, czego gorąco życzymy.
Krótko jeszcze przypomnę zasady, tak dla zupełnych nowicjuszy : ) Na planszy zostaje ułożonych 12 pionów czerwonych i 12 czarnych. Pionem możesz się przesunąć tylko o jedno pole po skosie i tylko do przodu. Jak przejdziesz na drugi koniec planszy twój pion staje się tzw. damką i może się poruszać zarówno do tyłu jak i do przodu.
Ta gra warcaby również nie należy do najtrudniejszych, a przeciwnik nie jest zbyt wymagający. Idealna gra dla dzieci i początkujących graczy. Można się przy niej świetnie zrelaksować, przy zaledwie odrobinie wysiłku psychicznego. Warcaby to gra, która wywodzi się z Egiptu, nieraz porównywana jest z szachami, jak dla mnie nie są one podobne nie licząc tego, że obie te gry są z gatunku gier logicznych i rozgrywają się na szachownicy. No i już to, że zostały wymyślone w innych krajach : ) Mimo to, obie są świetnymi grami. Można się przy nich znakomicie bawić, a przy okazji wiele się nauczyć. Dzięki warcabom rozwiniesz umiejętność logicznego myślenia, poćwiczysz spostrzegawczość, a mówi się, że ćwiczą one także refleks. No ciekawa teoria : ) Przetestujcie sami : P Polecam gorąco tę grę wszystkim fanom warcabów. Jeśli jednak jest ona dla was za prosta zapraszam do zajrzenia do naszego zbioru pełnego gier w warcaby, gdzie zapewne i doświadczony gracz i początkujący znajdzie coś dla siebie. Tak staraliśmy się dobrać gry, aby ich poziom był zróżnicowany – mam nadzieję, że nam się to udało. A jeśli nie chcecie warcabów, to wypróbujcie inne nasze gry. Ale polecam warcaby : ) To jedna z najlepszych gier logicznych jakie zdołano wymyślić. I spójrzcie jak długo już istnieje ta gra, w jej popularność wciąż rośnie a nie spada. Zachwycające nieprawdaż? Ale już nie przedłużam. Przyjemnej zabawy!