Groszki

Groszki zabawna gra z groszkami w tle. Masz 4 minuty – ile leveli zdążysz przejść? Mi się udało 5 : ) Myślę, że wasze rekordy będą dużo, dużo wyższe. Przyłącz się do gry i pomóż pięknej groszkowej księżniczce wyjść z strączka. Ta gra kulki jest bardzo prosta, trzeba tylko się dobrze wczuć – hehe w rolę groszka :P Mam nadzieję, że będziecie się bawić tak samo dobrze jak i ja :) Powodzenia !!!

Witajcie w królestwie Groszków. Chciałoby się rzec – „Zielono mi”, ale nasze groszki mają nie tylko zielony kolor :P

Bardzo wiosenna gra :) Groszki to zabawna gra kulki, która świetnie relaksuje, ale nie można przy niej stracić poczucia czasu, gdyż cała gra to zaledwie 4 minuty. 4 minuty, ale jakże miło spędzone. Niektórych ograniczenie czasowe denerwuje, przyznam, że mnie też. Tak się wciągnęłam w grę, a tu bum – koniec, a miałam ambicje przejść wszystkie dostępne levele :P, a tak to nawet nie wiem ile ich jest. Doszłam do levelu piątego, mam nadzieję, że o dużo gorsza od was nie będę :P Nie no żartuje, bądźcie jak najlepsi : )

Zasady tejże gry kulki są bardzo proste – jak to zwykle przy grach kulki bywa. Musimy znaleźć co najmniej trzy kulki tego samego koloru obok siebie – hehe znany scenariusz, co nie? Z tym, że tym razem nie klikamy w kulki, a one same znikają, ale musimy znaleźć sobie początek, a następnie przeciągnąć myszkę, łącząc kolejne kuli tego samego koloru, dopiero wtedy znikają one z planszy. Można przyjąć taktykę, że szukamy tam, gdzie ich najwięcej, aby szybko przejść do kolejnego etapu, albo idziemy małymi kroczkami. Powiem, że czasem nie warto szukać tam, gdzie ich dużo, bo samo łączenie zajmie więcej czasu niż jakbyśmy zaznaczyli kilka razy po trzy kulki. To ile kulek musimy połączyć, aby przejść do następnego etapu wskazuje pasek na środku u góry ekranu. W lewym górnym rogu macie zegar, który nieubłaganie odmierza czas i nie ma szans, aby się zatrzymał, czy cofnął. Obok zegara macie, nazwijmy to, miernik dźwięku, niestety nie opanowałam funkcji jego wyłączania :P Ale powiem wam, że całkiem zabawne dźwięki są w tej grze wydawane :P W prawym górnym rogu macie pokazany numer levelu, w który gracie a tuż obok macie guzik z dwiema kreskami, który pozwala na włączenie pauzy w grze. Na dole z ważniejszych przycisków macie REPLAY, jeśli chcecie zacząć level od początku oraz REFRESH, który pozwala na zmienienie ustawienia groszków na planszy – można go użyć jedynie 3 razy.

To w sumie tyle z bardziej istotnych rzeczy, które trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem gry. Myślę, że nic mi nie umknęło i będziecie mogli grać w pełni uświadomieni co, jak i gdzie : ) Mam nadzieję, że gra wam się spodoba i z przyjemnością będziecie do niej wracać. Życzę wszystkim przewspaniałej zabawy z grą Groszki : )