Gry logiczne - spis

Gra statkiGra statki - Gra w statki do której nie potrzeba już zeszytu w kratkę i przeciwnika. Można spokojnie zmierzyć się z komputerem. Reguły jak zawsze proste i przejrzyste – trzeba zatopić wszystkie jednostki wroga, zanim on zatopi nasze statki. Kto pierwszy ten lepszy, a komputer nie należy do grona strategicznych ułomków :). Zatem zagraj w statki i przekonaj się, jakim jesteś admirałem.
BloxBlox - Zagraj w blox, labiryntową łamigłówkę, w której zadaniem gracza jest przeprowadzenie kwadratów przez labirynt, by połączyć je według kolorów i oznaczeń. Gra należy do gatunku darmowych gier logicznych, ale opcja z dodatkowymi poziomami jest płatna.
Gra kulkiGra kulki - odmiana Crystal Clear - to rozbudowana wersja popularnych kulek, których rolę pełnią kolorowe diamenty.Poza podstawowymi zasadami gy kulki (ułożenie jak największej ilości diamencików pionowo, poziomo lub po przekątnej) dochodzą możliwości zmiany kolorów, blokowania ułożonych stosików i wysadzania.
KulkiKulki - oryginalna wersja tej rewelacyjnej gry. Dla niektórych jest bardziej wciągająca od pasjansa. W grze naszym zadaniem jest układanie po trzech kulek w rzędzie, tak aby nowo pojawiające sie kulki na planszy znikały szybciej niż się pojawiają. Gra w kulki to wspaniała rozrywka dla całej rodziny, jednak uważaj by nie popaść w nałóg i nie zarwać zbyt wielu nocek pobijając kolejne rekordy.
Szalona kostkaSzalona kostka - Ułóż szaloną kostkę, połącz ze sobą pola na trójwymiarowej kostce. Jeżeli posiadasz wyobraźnię przestrzenną to gra ta jest wprost stworzona dla Ciebie, taka mała przestrzenna łamigłówka.
MłynekMłynek - Zagraj w młynek, grę logiczną opartą tylko na jednej zasadzie tradycyjnego zbijania pionków. Nic prostszego? Spróbuj zagrać, przekonasz się, że Ty sam możesz być dla siebie najtwardszym przeciwnikiem. Mistrzowie mówią, że jest i na młynka sposób. Znajdź go!
Booble ShooterBooble Shooter - zapraszamy do kolejnej gry logicznej polegającej na „strzelaniu” do kolorowych baniek :) zabawa jak dziecięca, ale jednak bardziej strategiczna niż mogłoby się wydawać.. po prosstu trzeba spróbować – a jak wciąga!
Amazon QuestAmazon Quest - nowa gra logiczna dla wytrwałych poszkiwaczy przygód! Wędrując od jednej do drugiej inkaskiej budowli gracz napotyka diagramy zasypane różnymi maskami, które trzeba wyeliminować dobierając je przynajmniej po trzy – za każdą trójkę otrzymuje punkty. Maski magiczną mocą oczywiście pojawiają się na nowo, ale kiedy odkryte zostaną wszystkie pola diagramu, przechodzi się do następnego etapu podróży. Zadanie trzeba jednak wykonać w określonym czasie, gdyż, jak to w amazonii bywa, można stracić życie. Baaardzo wciągająca gra. :)
Push itPush it - to fantastyczna gra logiczna. Polega na przepychaniu ciężkich skrzynek w labiryncie ścian na wyznaczone przez bezlitosnego szefa miejsce. W kolejnych poziomach gry facet wynajduje takie miejsca na skrzynie, że pozostaje tylko współczuć biednemu tragarzowi. Postaraj się mu pomóc, opracuj taktykę dźwigania tak, żeby poradził sobie z ciężkim zadaniem.
HdosHdos - Gra logiczna , która ma niewiele wspólnego ze słynnym systemem operacyjnym dos. Twoim zadaniem jest przesuwanie bloków i rowiazanie tajnego kodu. W grze dostępnych jest 35 poziomów i rozwiązanie wszystkich wymaga wiele sprytu i spostrzegawczości. Gra jest bardzo wciągająca i każdy poziom posiada swoje rozwiązanie (wiem bo ją skończyłem). Więc jeżeli spędzisz kolejną godzine szukając wyjścia z siedemnastego poziomu, to się nie przejmuj bo ono na pewno istnieje.
AssemblerAssembler - gra ma niewiele wspólnego z językiem programowania assembler, choć wymaga pewnie więcej uwagi, cierpliwości i skupienia. Naszym zadaniem jest poustawianie paczek w odpowiednich miejscach, za pomocą różnych przedmiotów znajdujących się w danym pokoju. Niby taka prosta sprawa ale spróbuj umieścić zielone pudło na wysokości trzech metrów używając do podparcia jedynie kawał wielkiego kija:) W grze obowiązują wszelkie prawa fizyki i bardzo często coś co ustawialiśmy przez pięc minut nad głową spada z hukiem na ziemie przez chwile naszej nieuwagi. Gra jest oczywiscie na czas co powoduje jeszcze więcej zamieszania.
Assembler 2Assembler 2 - kolejna wersja świetnej logicznej gry assembler. Tym razem gra jest trochę poprawiona i posiada kolejne ciekawe poziomy. Niestety nie powiem jak się kończy bo to wstyd powiedzieć jak wcześnie utknąłem. Gra ma 22 poziomy i wydają się być jeszcze trudniejsze niż poprzednio (wiem wiem tłumacze swoją porażkę). Jeżeli komuś uda się ją skończyć prosze nie podawać mi rozwiązania. Jeszcze z dwie nieprzespane noce i wiem że dam rade. Gra jest naprawde super!
PudłaPudła - gra logiczno zręcznościowa , w której na czas kasujemy i podczucamy pudła na ekranie , tak aby usunąć wszystkie w jak najkrótszym czasie. Pudła latają po ekranie zgodnie z prawami fizyki, wpadają, odbijają się i nie zawsze wszystko spada tak jak byśmy sobie tego życzyli. Można się trochę pobawić jeżeli się ktoś nudzi.
GudeballsGudeballs - logiczna gra z gatunku gier wymagających do nas wiele cierpliwości I logicznego myślenia. Jest nieco odmienna w stylu I wyglądzie. Gra polega na wysadzeniu w powietrze tarcz, na których znajdą się 4 kulki w jednakowych kolorach. Aby to osiągnąć będziemy musieli poćwiczyć swój refleks i zdolność logicznego myślenia. W momencie zniszczenia wszystkich tarcz, możemy przejść do kolejnego, trudniejszego poziomu. Gra jest bardzo interesująca a także atrakcyjna. Gorąco polecam.
ConformityConformity - to bardzo, ciekawa i interesująca gra logiczna, z gatunku gier planszowych. Z pozoru banalna ale to tylko złudzenie, już po kilku posunięciach przekonamy się o jej wyjątkowości. Celem gry jest ułożenie na planszy 5x5 wszystkich 25 płytek w kolorze niebieskim. Gra posiada 25 poziomów, a więc przez dłuższy czas nuda nam nie grozi.
Gra logiczna UndividedGra logiczna Undivided - Bardzo interesująca gra logiczna, inna niż dotychczasowo prezentowane. Gra na pozór prosta i jednak już po kilku minutach okazuje się że trzeba się nieźle „pogimnastykować” aby ją ukończyć. Celem gry jest usunięcie wszystkich linii działowych umieszczonych wewnątrz trzech kostek. Życzę przyjemnej zabawy w gronie rodzinnym!
PrzełącznikPrzełącznik - Gra logiczna w rodzaju układanek, polega za zamianie wszystkich kulek znajdujących się na planszy na jeden wspólny kolor. Zapewniam że gra jest bardzo interesująca i ciekawa, potrafi na długo zatrzymać nas przy komputerze. Kolejne utrudnienia występujące w trakcie gry dodają jej pikanterii. Dla doświadczonych lub wymagających graczy w tego gatunkach jest opcja hard czyli trudny stopień.
Cztery kątyCztery kąty - o planszowa gra logiczna przeznaczona dla jednego gracza. Można co prawda robić zawody, kto prędzej prawidłowo przestawi i ułoży kolorowe piony w czterech kątach planszy. Gra nie jest prosta, wymaga nieco cierpliwości i logicznego myślenia, można w nią zagrać robiąc sobie przerwę np. w nauce, co niekiedy dobrze robi na nasze szare komórki. Szczerze polecam!
QubesQubes - to prosta i wciągająca gra, z humorystycznymi efektami dźwiękowymi wydawanymi przez wielobarwne etykietki. Qubes to gra mająca 20 stopni trudności, tak więc zasiadając przy niej sami decydujemy jaką trudność jesteśmy w stanie pokonać w danej chwili. Gra nie posiada dolnej ani górnej granicy wieku. Należy jednak bardzo uważąć bo łatwo stracić mnóstwo czasu próbując pobić rekordy innych graczy :)

Gry logiczne to jedne z najbardziej interesujących gier moim zdaniem, bo potrzeba tu nieco wysilić swoje szare komórki, aby sukcesywnie przechodzić kolejne etapy gry. Gry logiczne są znane od starożytności. To w Antyku powstały pierwsze gry, w które do dziś możemy zagrać. Do najstarszych gier tego typu należą szachy i warcaby. Za kolebkę szachów uważane są Indie, choć niektóre źródła głoszą, że znane już wcześniej były w Persji. Warcaby wymyślono w Egipcie 3000 lat p.n.e i pierwszą grę warcaby nazwano Senet.

Jedna gry logiczne to nie tylko gry planszowe. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się sudoku, nie jest to do końca gra planszowa, raczej można by rzec „kartkowa”. Sudoku to stosunkowo nowa gra, bo powstała w 1986 roku w Japonii i do roku 2005 roku była praktycznie obecna tylko tam. W roku 2005 nastąpił przełom i rozpowszechniła się ona na cały świat zyskując ogromną popularność. W dobie Internetu we wszystkie te gry planszowe można zagrać online, samemu, z komputerem, znajomym, czy wirtualnym przeciwnikiem. Poza grami logicznymi, które obecne są od dawien dawna zaczęły powstawać całkiem nowe gry, których nie ma odpowiednika w świecie rzeczywistym, które istnieją tylko wirtualnie. Do takich gier zaliczyć można Asemblera.

Do najpopularniejszych gier logicznych poza szachami, sudoku i warcabami należą m.in.: gry, w których szuka się ukrytych przedmiotów, bądź różnic pomiędzy obrazkami. Następnie bardzo lubiana jest gra Mastermind, statki oraz kostka Rubika.

Oto najciekawsze darmowe gry logiczne zebrane na naszej stronie. Rozpoczynając od warcabów a na sudoku kończąc gry te zapewnią godziny przyjemnej zabawy i gimnastyki umysłowej. Na serwisie poza tymi grami pozostaje oczywiście jeszcze pasjans i inne gry karciane, które również polecamy.

Jeżeli poszukujesz gier sudoku i nie możesz ich znaleźć to sprawdz w nowym dziale gry sudoku. Życzymy miłej zabawy!