Gry mahjong

MahjongMahjong - polecamy popularną na całym świecie odmianę starożytnej chińskiej gry podobnej do znanej wszystkim gry domino. Mahjong online dla jednego gracza polega na dobieraniu par jednakowych kamieni, aż do zupełnego oczyszczenia pola. Ta wersja umożliwia wybór 20 uładów przestrzennych kamieni. W klasycznym mahjongu gramy na punkty, natomiast w opcji Timee Attak ścigamy się z uciekającym czasem – trudno nadążyć, szczególnie przy skomplikowanych układach kafli.
MahjonggMahjongg - rewelacyjna gratka dla miłośników tej gry. Zapraszamy do zagrania w grę mahjongg, która oferuje wybór 25 układów oraz 6 wzorów kamieni. Ten kompletnie zbajerowany darmowy mahjongg pozwala na grę w przestrzennym formacie 3D jak też tradycyjnie w 2D. Mniej wytrwali mogą skorzystać z 5 podpowiedzi. Po prostu trzeba w niego zagrać, a od razu pokochacie tę wspaniałą grę!
Mah jongMah jong - rekordowa ilość 128 układów do wyboru zadowoli nawet najbardziej wybrednych miłośników tej gry. Pomiar czasu, a także gra w opcji „time attack”, możliwość cofnięcia ruchu, czy też podgląd rozwiązania wybranego układu czyni tę wersję gry mah jong absolutnie niepowtarzalną.
Mah-jong connectMah-jong connect - całkowicie odmienna forma gry oparta na podstawowych regułach gry mahjong, polegająca na dobieraniu jednakowych par kostek tak, by można było połączyć je jedną linią łamaną. Łączyć można tylko kostki nie przykryte innymi. Również w tej grze stopniowo wzrasta poziom trudności po pokonaniu prostszego układu gry.
Mahjong WordMahjong Word - jest klasyczną chińską grą typu łamigłówka, a trzeba przyznać że ,można sobie połamać nasze główki. W Mahjong ready możemy grać ze sobą lub Online według naszego upodobania
3D Mahjong3D Mahjong - nietypowa gra mahjong, gdyż nie rozgrywamy jej na płaskiej planszy a w przestrzeni. Wykorzystanie tutaj 3D daje bardzo ciekawy efekt i gra mahjong nabiera całkiem innego wymiaru. Nie ma też klasycznych chińskich znaczków na klockach, są za to inne kolorowe obrazki. Jak dla mnie bardzo ciekawa wersja mahjonga, jeśli jesteś wielkim fanem tej gry, to 3D Mahjong będzie twoją kolejną ulubioną grą.
Silkroad MahjongSilkroad Mahjong - podążaj Jedwabny Szlakiem i grywają z chińskimi kupcami w mahjonga…Klasyczna wersja gry mahjong, także w języku polskim! Niesamowite, ale prawdziwe – klikając ikonę z flagą Polski u góry ekranu, uruchamiacie język polski. Idealna gra dla tych, którzy w języku angielskim nie czują się dobrze. Silkroad Mahjong jest bardzo fajną wersją tej chińskiej gry również, dlatego, że możliwe jest wybranie poziomu trudności. Tak, więc zarówno początkujący jak i ekspert w dziedzinie mahjongów znajdzie coś dla siebie.
Elite MahjongElite Mahjong - witaj w świecie mahjonga i chińskiej elity. Zagraj w klasycznego mahjonga o całkiem niezłej oprawie graficznej i dźwiękowej. Przenieś się z nami do chińskiego świata mahjonga i graj do woli w tę wspaniałą grę. Elite Mahjong nie należy do najprostszych mahjongów, ale za to jeszcze bardziej przyciąga uwagę poprzez grafikę. Zresztą to, że jest trudniejszy to nie przeszkoda – w końcu jeśli będziesz dużo grywał, to z zamkniętymi oczami będziesz potrafił znajdywać te same klocki w każdym mahjongu.
Skarb MahjongaSkarb Mahjonga - przenieś się na wyspę piratów i znajdź ukryty tam Skarb Mahjong’a. Nietypowa gra mahjong, idealna dla najmłodszych wielbicieli tejże gry. Zamiast typowych klocków z chińskimi znaczkami mamy sześciokąty z różnymi obrazkami tj. czaszki, liczby, diamenty. Gra jest bardzo prosta, tak więc nikt nie powinien mieć z nią problemu. Dodatkowo na początku można wybrać czy chcemy idealnie dobierać klocki, czy też wystarczy wybierać klocki podobne. Udanej zabawy : )
Geiles MahjongGeiles Mahjong - to niemiecka wersja klasycznej gry mahjong. Głównym celem Geiles Mahjong jest usunąć wszystkie płytki z pola gry. Włącz dźwięk i rozkoszuj się wspaniałą orientalną muzyką i relaksuj się usuwając płytki z planszy. Gra ma kilka poziomów trudności, a więc na pewno, któryś ci spasuje. Relaksuj się i ćwicz swój umysł wraz z grą Geiles Mahjong.
Rycerski MahjongRycerski Mahjong - wciel się w postać rycerza, który pragnie uratować uwięzioną przez złego Króla Demona księżniczkę, której imię to Mahjong. Aby ją uratować musisz ułożyć kolejne mahjongi, w kolejnych punktach swojej misji. Nie daj się złemu Królowi i pomóż rycerzowi Machalotowi uratować księżniczkę. Życzę wspaniałej zabawy : )
Piracki MahjongPiracki Mahjong - Piracki Mahjong - jeśli chcesz przeżyć piracką przygodę to ta gra mahjong jest idealna dla ciebie. Imponująca grafika i 100 leveli do przejścia. Każdy inny, każdy ciekawy. Pułapki, atrakcje, super zabawa przez długie godziny. Jeśli lubisz gry mahjong to niewątpliwie Piracki Mahjong ci się spodoba. Jest to bardzo atrakcyjna gra, która przyciągnie wzrok nawet najbardziej wybrednego gracza. Mam nadzieję, że będziecie się świetnie bawić z tą grą mahjong i polecicie ja swoim znajomym. Serdecznie zapraszam!!!
Floating MahjongFloating Mahjong - „pływający” mahjong to nasza nowa propozycja dla was nasi drodzy gracze. Jest to dość nietypowy mahjong, bo nie mamy tu klasycznego stosu z klockami, które dobieramy parami, ale mamy luźno rozrzucone klocki, które aby zostały usunięte z planszy muszą zostać przeniesione na specjalne pola na dole ekranu. Tam trzeba je łączyć w pary, a nawet w czwórki. Co jakiś czas na planszę napływają nowe klocki i gra staje się trudniejsza. Gra Floating Mahjong dobiega końca, gdy na planszy nie zmieści się już żaden klocek więcej. Życzę udanej zabawy!!!
Super Dragon MahjonggSuper Dragon Mahjongg - klasyczna gra mahjong, w której macie dostępne 6 różnych plansz. Ta gra mahjong jest niezwykle prosta i można się przy niej świetnie bawić. Nie ma tutaj ograniczenia czasowego, a więc można grać spokojnie i na luzie, choć im szybciej skończycie tym więcej ostatecznie dostaniecie punktów i będziecie wyżej na liście zwycięzców. Jeśli szybko będziecie usuwać z planszy kolejne punkty do doliczane wam będą również bonusowe punkty. Mam nadzieję, że gra Super Dragon Mahjongg przypadnie wam do gustu. Życzę udanej zabawy !!!
Mahjong FeverMahjong Fever - gorączka mahjonga opanowała już nie tyko Japonię, ale również i Polskę, graj więc razem z nami w gry mahjong i cieszę wspaniałą zabawą. Mahjong Fever to klasyczny mahjong, choć układ klocków na planszy może wydawać się dość nietypowy. Żeby nie było zbyt prosto i kolorowo to gra Mahjong Fever jest ograniczona czasowo i po upływie określonego czasu gra dobiega końca i trzeba zaczynać od nowa. Myślę, że ta gra mahjong przypadnie wam do gustu i będziecie się znakomicie bawić. Powodzenia!!!
Moon Elf MahjongMoon Elf Mahjong - to gra mahjong, która przeniesie cię do wirtualnego świata elfów. Od klasycznej gry mahjong naszą dzisiejszą propozycję różni to iż mamy nieco inne obrazki na klockach, aniżeli w klasycznej wersji mahjonga, co na początku może nieco utrudniać grę, jednak po czasie dzięki temu gra wydaje się o wiele bardziej atrakcyjna. Moon Elf Mahjong jest grą wieloetapową, a więc czeka was wiele misji do wypełnienia i wiele wspaniałej zabawy. Każda misja ograniczona jest czasowo nie oznacza to jednak, że Moon Elf Mahjong jest trudną grą – czasu jest tyle, że na pewno każdemu go wystarczy.
Ninja MahjongNinja Mahjong - – klasyczna gra mahjong w nowej odsłonie. Lubisz gry mahjong? Lubisz ninja? To ta gra jest idealna dla ciebie. Jest to połączenie klasycznych bloczków mahjonga z nowymi w stylu ninja. Gra z pewnością nie zawiedzie fanów mahjonga. Przenieś się z nami do świata ninja i przeżyj niezapomnianą przygodę!!! Gra Ninja Mahjong z pewnością przypadnie do gustu małym i dużym. Jest to bardzo interesujący mahjong i nie możecie go przegapić. Łapcie za myszki i bawcie się razem z nami - jestem pewna, że uda wam się przejść wszystkie plansze tej wspaniałej gry. Powodzenia!!!
Gra została zamieniona na Japan Castle Mahjong
Gangsters Syndicate MahjongGangsters Syndicate Mahjong - ta gra mahjong przeniesie cię do gangsterskiego świata niczym wprost wyjętego z „Ojca Chrzestnego”. Jeśli lubisz gry online, które utrzymane są w jakimś konkretnym klimacie to gra Gangsters Syndicate Mahjong jest stworzona dla ciebie. Masz tu do przejścia 20 bardzo ciekawych plansz, a więc niewątpliwie czeka cię mnóstwo niezwykłej zabawy. W tej grze odchodzimy od japońskiego schematu klocków, ale zasady gry w tego mahjonga są takie same jak zwykle. Zapraszam do zabawy.
Triple Mahjong 2Triple Mahjong 2 - Mahjong Redo 2 to klasyczny mahjong, w którym macie do wyboru sześć różnych układów klocków. Możecie zagrać we wszystkie po kolei, bądź zacząć od dowolnego z nich. Mahjong Redo 2 nie jest ograniczony czasowo, a więc z pewnością spodoba się wszystkim tym fanom gier mahjong, którzy grają dla relaksu i nie przepadają za ograniczeniem czasowym, które nie pozwala się skupić na grze. Gry mahjong są popularne na całym świecie i należą do najstarszych gier świata – jeśli i ty je lubisz to koniecznie zagraj z nami w Mahjong Redo 2. Polecam serdecznie tę grę mahjong i małym i dużym fanom naszego portalu.
Mahjong Odkryj EgiptMahjong Odkryj Egipt - to bardzo fajna gra mahjong, która poza samym usuwaniem klocków z planszy ma w sobie coś jeszcze. Co takiego? Mahjong Odkryj Egipt to nie tylko gra mahjong, ale również i gra rozpoznawanie różnic, co oznacza, że po każdym ułożonym mahjongu, by przejść do kolejnej misji musicie jeszcze znaleźć różnice pomiędzy dwoma obrazkami. Proste? Jak się okazuje wcale nie tak proste, bo jak wiadomo w Egipcie dużo jest piasku, a piasek przecież zawsze wygląda tak samo... Myślę jednak, że znakomicie dacie sobie radę i będziecie się świetnie bawić z grą Mahjong Odkryj Egipt.
Stone Age Mahjong ConnectStone Age Mahjong Connect - to mahjong, który przeniesie cię do czasów epoki kamienia, czyli mniej więcej poczujecie taki klimat, jaki jest wam znany z filmu Flinstonowie. Stone Age Mahjong Connect to gra mahjong oparta na klasycznych zasadach, ale posiadająca nieco inne klocki, chociaż nie wszystkie. Stone Age Mahjong Connect to bardzo przyjemna gra, w której macie do przejścia aż 15 leveli. Dacie radę? Mam nadzieję, że tak, bo tej gra mahjong jest naprawdę bardzo prosta i nawet dziecko da z nią sobie radę. Gracie? Serdecznie zapraszam!!!
Tower MahjongTower Mahjong - to klasyczna gra mahjong, w której otoczeni zostaniemy indyjskim klimatem, co da się poznać poprzez muzykę, która leci w tle gry, obrazami w tle gry oraz samymi klockami, które są całkowicie inne niż w klasycznej grze mahjong. Pomimo tych drobnych zmian Indian Tower Mahjong posiada te same zasady co klasyczne gry mahjong i jest godna uwagi – tym bardziej, że macie tu do przejścia kilkanaście bardzo fajnych plansz. Indian Tower Mahjong to znakomity pożeracz nudy – pamiętajcie jednak, że każda plansza w tej grze mahjong jest ograniczona czasowo. Plansze jednak są tak proste, że na pewno dacie sobie radę.
Safari MahjongSafari Mahjong - to gra mahjong, która przeniesie cię na dzikie Safari, gdzie musisz składać w pary identyczne klocki lub klocki, które połączone razem dają jeden cały obrazek. Gra Safari Mahjong jest wieloplanszowa i aby przejść do kolejnej planszy nie wystarczy tylko usunąć wszystkie klocki, ale również ułożyć specjalną układankę. Na każdą z misji macie określoną ilość czasu – układanka nie ma żadnego limitu. Zagrajcie z nami w Safari Mahjong i bawcie się znakomicie. Wspaniała przygoda czeka : )
Toy Collection MahjongToy Collection Mahjong - to bardzo fajna gra mahjong przeznaczona przede wszystkim dla dzieci, ale nie tylko. Toy Collection Mahjong to mahjong, który nie jest ograniczony czasowo, a do przejścia macie w nim aż 60 poziomów. Ta gra mahjong gwarantuje wam zabawę na długie godziny – macie ochotę na zabawę razem z nami? Gry mahjong w tym Toy Collection Mahjong już czekają na was – zapraszamy gorąco do zabawy razem z nami – super zabawa gwarantowana!!!
Four Seasons MahjongFour Seasons Mahjong - to świetna gra mahjong dla małych i dużych fanów tego portalu. Do przejścia macie tutaj kilka plansz, a każda z plansz to inna pora roku, a także inne ustawienie klocków, więc nudzić się nie będziecie, bo jest pewne urozmaicenie – nie duże, ale jest, co w grach mahjong się ceni. Ponadto w grze Four Seasons Mahjong towarzyszyć wam będzie klimatyczna muzyka dopasowana do odpowiedniej pory roku. Fajnie? Jasne, że tak! W końcu my zawsze wybieramy dla was najfajniejsze gry mahjong. Zapraszamy serdecznie do zabawy wszystkich bez względu na wiek!
FruitJong MahjongFruitJong Mahjong - to kolejna świetna gra mahjong, w którą zupełnie za darmo możecie pograć na naszym portalu. Ta gra mahjong ma to do siebie, że nieco odbiega od klasycznych zasad - tutaj możecie łączyć w pary dowolne dwa takie same klocki, a nie jedynie te „wolne”, czyli te, które nie są blokowane przez inne. Ponadto ta gra mahjong nie jest ograniczona czasowo, i poza chińskimi znaczkami na klockach znaleźć będzie można owoce. Jeżeli macie ochotę by zagrać w taką o to nieco nietypową grę mahjong to zapraszam - gra FruitJong Mahjong już na was czeka.
Shape MahjongShape Mahjong - jeśli nudzą was klasyczne gry mahjong to mamy dla was coś wyjątkowego – jest to gra mahjong, w której nie składacie klocków parami – szukając dwóch identycznych, a składacie z klocków konkretne kształty - 2, 3 lub 4 elementowe – w zależności od kształtu. Kształty są różne, a ich elementy bardzo podobne, więc uważajcie. Ta gra mahjong jest wieloplanszowa, a każda plansza jest ograniczona czasowo – czasu jednak jest na tyle dużo, że na pewno każdy zdąży złożyć wszystkie kształty w całość. Oczywiście w grze Shape Mahjong obowiązują standardowe zasady, czyli nie można łączyć z sobą tych klocków, które są zablokowane przez inne. Powodzenia!!!
Pet Party MahjongPet Party Mahjong - macie ochotę zagrać w coś innego niż pasjans? Może w grę mahojong? Jeśli lubicie gry mahjong to mamy dla was nową, bardzo fajną propozycję a jest nią gra Pet Party Mahjong. W grze tej klasyczne klocki mahjong zostały zastąpione klockami przedstawiającymi słodkie zwierzaki. Poza tym zasady gry Pet Party Mahjong są takie jak w klasycznej grze mahjong, więc nie powinnyście mieć problemów z jej przejściem. To co w grze Pet Party Mahjong jest fajne to to, że macie do przejścia kilka plansz. Zapraszamy do zabawy!!!
Undersea MahjongUndersea Mahjong - to kolejna przyjemna gra mahjong dla małych i dużych fanów naszego portalu. Tym razem przeniesiemy się w podwodny świat i będziemy dobierać w pary klocki, na których będą nie japońskie znaczki, a morskie zwierzątka i roślinki. Gra Undersea Mahjong ma kilka różnych motywów, więc na wstępie możecie wybrać to co wam najbardziej odpowiada. Nie ma tu plansz, ale zabawa i tak jest przednia. Nie musicie się też martwić ograniczeniem czasowym, ale warto zwracać uwagę na czas, bo można za niego dostać bonusowe punkty a tym samym zająć wyższą lokatę na liście graczy. Gotowi na podwodną przygodę? A więc zaczynajmy!!!
Mahjong Legacy of LuxorMahjong Legacy of Luxor - Dziś stajemy przed nowym obliczem gry mahjong. Przedstawiam wam Mahjong Legacy of Luxor. Choć gry mahjong wywodzą się raczej z azjatyckiej kultury to tym razem przenosimy się do kraju Egipcjan. Twoim zadaniem będzie rozebranie piramidy, to znaczy wszystkich kostek znajdujących się na planszy. Jest to bardzo ciekawa gra stylistycznie. Obrazki na kostkach uwieczniają kulturę starożytnego Egiptu. Również szata graficzna oraz muzyka przybliża nam bliżej tamtejszą kulturę.
Aerial MahjongAerial Mahjong - Witam wszystkich i zapraszam do zagrania z nami w nową grę mahjong – Aerial Mahjong. Szybując sobie balonem w chmurach znaleźliśmy dziwne odkrycie. Dookoła wszędzie pełno wysepek unoszących się w powietrzu. Nie pozostaje nam nic innego, jak zbadać to imponujące odkrycie. Pewnie jesteście już ciekawi co kryje ten zadziwiający świat unoszących się wysp. Chcesz poznać sekrety królestwa? To zagraj z nami w gry mahjong – Aerial Mahjong i przekonaj się co czeka na końcu tej zagadkowej krainy. Przechodź kolejno zastawione pułapki i dostań się do serca, gdzie poznasz odpowiedź na twoje pytania.
Carribean Pirates MahjongCarribean Pirates Mahjong - Witam i zachęcam do sprawdzenia naszej nowej gry jaką jest gra mahjong Carribean Pirates Mahjong. Gry mahjong cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i istnieje kilka róznych odmian tej gry. Dziś zagramy w mniej popularną i trudniejszą wersję gry mahjong. Gra Carribean Pirates Mahjong, to gra, w której należy łączyć ze sobą w pary dwie identyczne płytki. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, by płytka nie była otoczona innymi płytkami. Jeśli płytka jest zablokowana, nie możemy jej użyć.
Flash MahjongFlash Mahjong - Gra Flash Mahjong nawiązuje do znanej nam wszystkim gry Mahjong, którą można było spotkać na każdym komputerze. Podobna grafika, zasady gry, które przypominają nieco przedziwną układankę. Różnią się jedynie obrazki na pionkach, tam były znaki chińskie, tutaj mamy natomiast kolorowe rybki, pieski, kotki, samochodziki i różne przedmioty związane z tematyką dziecięcą. Choć tematyka ściśle dziecięca, to jednak trudność gry przystosowana raczej do starszej grupy wiekowej, do starszaków, młodzieży i także dla dorosłych.

Gry mahjong, jak nietrudno się domyślić, pochodzi ze starożytnych Chin. Powstała ponad dwa tysiące lat temu, na dworze cesarza Wu, mniej więcej w okresie działania Konfucjusza, czyli około 500 lat p.n.e. Jak legenda mówi, na dworze Króla Wu żyła w owym czasie w odosobnieniu pewna tajemnicza piękność. Aby chronić się przed totalną nudą wymyśliła grę, trochę podobną do domina, ale o zupełnie innych zasadach. Dama ta (z nudów zapewne) wycięła 144 płytki (zwane też kamieniami) z kości słoniowej i bambusa, ozdobiła je charakterystycznymi obrazkami pogrupowanymi w kilka kategorii (np. pory roku, kwiaty, smoki, kółka, chińskie znaki, cztery wiatry...). Gra tak przypadła do gustu dworzanom, że w pierszych latach była pod srogą karą zarezerwowana wyłącznie dla ówczensej atystokracji. Kiedy wreszcie zmieniono prawo i karę zniesiono, każdy, kto tylko zapragnął mógł zagrać w mahjonga. Gra szybko rozprzestrzeniła się po Wschodnim Świecie, a od 1920r., kiedy została oficjalnie „przedstawiona” w USA również po zachodniej stronie globu. Ponieważ reguły gry łączyły zasady gier karcianych oraz domina, stwożyły świetną pożywkę dla galopującego hazardu. Aby wyciągnąć mahjonga z podejrzanego półświatka, w 1988r. Chińska Stanowa Komisja Sportu opublikowała nowe zasady gry znane jako Oficjalne Chińskie Reguły lub też Reguły Turniejowe. Tak, tak, cały czas odbywają się międznarodowe rozgrywki w mahjonga, zupełnie tak samo jak np. w brydża. W wielkim skrócie, w sportowego mahjonga grają cztery osoby, ciągną po 13 lub 16 kamieni, układają je w mur przed sobą (podobnie jak w dominie) a potem dobierają z reszty płytek losowo po jednej i wymieniają na inną (no po prostu karty). Potem grają na punkty wg skomplikowanych zasad (regulamin obejmuje 81 kombinacji wielu formuł łączących elementy klasycznego i nowego chińskiego mahjonga), aż w końcu ktoś wygrywa, otrzymuje medal, odbiera nagrodę i wszyscy biją brawo :) Na naszym portalu takiej spotrowej wersji gry nie znajdziecie. Proponujemytzw. mahjonga jednoosobowego, który polega na zaznaczaniu jednakowych par kamieni, pod warunkiem, że są wolne (czyli leżą na wierzchu lub luzem, a nie pod spodem, ani też nie są częściowo przykryte przez inny kamień z żadnej strony).