Gry sudoku

Sudoku onlineSudoku online - Bardzo popularna gra sudoku – typu układanka, doczekała się kolejnej wersji. Dzięki 3-stopniwej skali trudności sudoku dostosowane jest dla graczy w każdym wieku od lat 5 do 105, gra rozwija inteligencję i uczy zdolność logiczego myślenia.
Sudoku do drukuSudoku do druku - wersja z możliwością drukowania trudnych układów. Ta wersja zawiera ponad 2000 możliwości rozwiązania i dwa poziomy trudności gry. Możemy zagrać online lub wydrukować kilka sudoku i rozwiązać na kartkach kiedy przyjdzie nam na to ochota.
Sudoku originalSudoku original - wersja zawierająca 75 poziomów trudności, ma bardzo miłą oprawę graficzną, wszystko wygląda jakbyśmy grali na drewnianym stole. Dostępne są układy sudoku od bardzo prostych do bardzo skomplikowanych co umożliwia świetny trening dla początkujących w sudoku.
SudokuSudoku - chyba każdy, kto lubi gry logiczne wie, czym jest sudoku i jakie zasady obowiązują w tej grze. To jedna z najlepszych łamigłówek matematycznych znana już w średniowieczu.
Klasyczne sudokuKlasyczne sudoku - kochacie cyferki? To zagrajcie z nami w sudoku. Klasyczne sudoku to fajna gra rozwijająca zdolność logicznego myślenia i oczywiście pobudzająca do myślenia. Niektórym takie pobudzenie bardzo się przyda pewnie, bo wiosenne lenistwo zaczyna już doskwierać. Idealna gra dla wielbicieli gier sudoku – znajdziecie tu 3 poziomy trudności i kilka różnych plansz do gry. Udanej zabawy : )
Samurajskie sudokuSamurajskie sudoku - pięć razy więcej główkowania i zabawy : ) Jak to możliwe? Sami zobaczcie klikając i przenosząc się z nami do świata samurajskiego sudoku. Od razu po wybraniu poziomu trudności zobaczycie różnicę pomiędzy klasycznym a samurajskim sudoku : ) Zapraszam do zabawy !!!
RTP SudokuRTP Sudoku - dość przyjemna i klasyczna gra sudoku, której zasady są takie jak wszędzie. W grze są dwa różne tryby gry. Jeden, w którym układamy konkretne sudoku, a drugi to jakby gra wolna, w której na planszy nie ma podanych żadnych cyferek. W tym drugim trybie można się zapoznać z wszelkimi możliwymi rozwiązaniami sudoku. Życzę udanej zabawy.
Sudoku na dziśSudoku na dziś - kolejna gra sudoku do kolekcji. Jedna z najnowszych implementacji tejże gry. Sudoku na dziś to tradycyjna wersja gry, która na każdy kolejny dzień tygodnia przydziela Tobie nowe plansze. Sprawdź sam/a : )
Killer SudokuKiller Sudoku - klasyczna gra sudoku o trzech stopniach trudności: easy, normal i hard. Sam/a możesz zdecydować na jakim poziomie jesteś i na jakim chcesz się sprawdzić. Na każdym poziomie Killer Sudoku liczy tyle samo pól, jednakże z każdym poziomem cyferki trudniej są rozstawione. Jeśli lubisz klasyczne gry sudoku to koniecznie zagraj razem z nami w Killer Sudoku. Jest to proste sudoku o zasadach takich jak w tradycyjnych wersjach gry sudoku, z którym można się znakomicie bawić. Serdecznie zachęcam do zabawy i spędzenia czasu na naszym portalu!!!
Sudoku HexSudoku Hex - zabawna gra sudoku z pszczółką w roli głównej. Zasady gry w Sudoku Hex są takie jak w klasycznych grac tego typu, a więc nikt nie powinien mieć z nimi problemu. Ciekawa w tej grze jest grafika, bo pola tutaj nie są zwykłymi kwadratami, a są klastrami miodku, a ponadto uśmiech na twarzy wywołują przezabawne pszczółki, które również można znaleźć na planszy. Pszczółki czuwają nad całością gry i jeśli nie uda ci się ułożyć sudoku to one pokażą ci swoją złość. W grze Sudoku Hex nie ma poziomów gry, ale możesz wybrać opcję gry treningowej lub rankingowej. Udanej zabawy!!!
Sudoku TetrisSudoku Tetris - połączenie dwóch znakomitych gier, które sprawia, że nie można oderwać się od monitorów. Zasady gry Sudoku Tetris wciąż opierają się na klasycznych zasadach, z tymże tutaj nasze cyfry spadają z góry planszy jak w tertris i za pomocą strzałek musimy ustawiać je w odpowiednie miejsca, przestrzegając tego, że w żadnym rzędzie ani kolumnie cyfry nie mogą się powtarzać. Mam nadzieję, że będziecie się znakomicie bawić z grą Sudoku Tetris i polecicie ją również swoim znajomym. Wspaniała zabawa gwarantowana!!! Powodzenia drodzy sudoku maniacy!!!
Sudoku WorldSudoku World - to klasyczna gra sudoku, ale w bardzo prostej wersji - nawet jeżeli weźmiecie najtrudniejszy poziom hard. W grze Sudoku World chodzi jak zwykle o to, aby każdą kratkę uzupełnić cyframi od 0 do 9, tak aby w żadnej kratce, linii w poziomie czy pionie nie powtarzały się te same cyfry. Proste? Oczywiście, że tak - do 9 liczyć nawet nie trzeba, wystarczy nieco logicznych umiejętności, a na pewno bez problemy uda wam się przejść w całości grę Sudoku World od najprostszego do najtrudniejszego poziomu. Jeżeli lubicie matematyczne łamigłówki to zapraszamy serdecznie do zabawy.
Fog SudokuFog Sudoku - Witam i zapraszam do zagrania z nami w nową grę – Fog Sudoku. Jest to klasyczna gra matematyczno – logiczna, u nas za darmo online. Całkiem nowy wygląd gry w stylu sudoku z gazety. Wypełnij wszystkie puste pola prawidłowo liczbami od 1 do 9 tak by w małych kwadratach nie powtarzały się te same liczby. Uważaj również na to, by w jednej kolumnie lub wierszu liczby się nie powtarzały. Z boku do dyspozycji masz własny notes, w którym możesz prowadzić swoje obliczenia. Zacznij od najłatwiejszego poziomu i zyskuj doświadczenie, tak by poradzić sobie z najtrudniejszymi zagadkami.
Animal SudokuAnimal Sudoku - Zapraszam do zagrania z nami w nową gra sudoku – Animal Sudoku. Wybierz styl sudoku z kolorowych śladów, z czarnych śladów lub klasyczne sudoku z liczb od 1 do 9. Każdy poziom zaczyna się od pewnej liczby punktów, a wynik zmniejsza się w trakcie gry, więc należy myśleć szybko, aby ukończyć grę tak szybko, jak to możliwe, aby zdobyć wyższe. Gra bardzo ciekawa i wymaga odrobiny myślenia, a nastrojowa muzyka z pewnością umili grę.
Mahjong SudokuMahjong Sudoku - Tradycyjna gra mahjong jest wszystkim doskonale znana, przez większość graczy też doskonale opanowana. Podobnie tradycyjna gra sudoku. Jest także znana, lubiana i często wybierana dla zabicia czasu, czasem dla relaksu, a także w celu treningu umysłu. A co jeśli obie gry zostaną ze sobą połączone w jedną całość? Może być to nie lada wyzwanie! Bez obaw! Nie jest tak trudno. Prosto mówiąc – jest to zwykłe sudoku, którego grafika bardziej przypomina gry mahjong. Same zasady, są identyczne jak w sudoku, co stanowi świetną propozycję dla osób lubiących gry sudoku, ale znudzone jego tradycyjną i powtarzalną grafiką.

Gry sudoku doczekały się w końcu własnej sekcji na stronie pasjans.org . W końcu nie tylko pasjansami człowiek żyje, a większość odwiedzających bardzo często sięgała do gier sudoku. Wszystkie sudoku zanim tutaj trafią muszą przejść naszą wewnątrzną certyfikacje i zostać zatwierdzone przez wielbicieli gier logicznych. Jednym z naszych nabytków związanym z sudoku jest wersja umożliwiające drukowanie układów sudoku, dzięki czemu zagrać możemy również bez komputera. Wydrukować można nawet układ w czasie grania co umożliwia dokończenie gry brutalnie przerwanej przez szefa w pracy. Mam nadzieje że wielbiciele pasjansa nie obrażą się że czasem troche odchodzimy od tematu, ale w końcu sudoku czy mahjong równie dobrze mogą ukoić nasze nerwy i powalczyć z nudą jak sudoku gry.

Gra sudoku jest grą stosunkowo nową, gdyż powstała w 1986 roku w Japonii. Przełomowym rokiem dla sudoku był jednak dopiero rok 2005. Dlaczego ten rok? W tym roku gra została rozpowszechniona na cały świat – wcześniej grywano w nią tylko w Japonii i krajach z nią sąsiadujących, a także od 2004 roku w Wielkiej Brytanii. To właśnie na Wyspach Brytyjskich rozpoczęła się moda na sudoku, a wszystko dzięki jednej notce w „The Times” w roku 2005. W Polsce grę rozpowszechniono dzięki „Polityce” – to tam po raz pierwszy w Polsce opublikowano grę sudoku 15 czerwca 2005 roku.

Ta gra choć wcale nie stara zdążyła sobie już zjednać setki tysięcy fanów. Istnieje obecnie ok. 200 tys. różnych plansz sudoku. Można się zdziwić, jak to możliwe? Gra jest przecież rozgrywana na planszy składającej się z 9 kwadratów 3x3. Jak widać kombinacji jest wiele. Wiele jest również wariacji na temat rozwiązań sudoku. Obmyślono kilka, a może nawet kilkanaście metod rozwiązywania, jednak pozostawię je w tajemnicy…

Zasady są dość proste – trzeba wypełnić wszystkie 9 kwadratów 3x3 cyframi od 1 do 9 tak, a by w każdym z małych kwadratów, jak również w liniach w pionie i poziomie cyfry się nie powtarzały. Istnieją trzy poziomy trudności tej gry: łatwy, średni i trudny. Różnią się one ilością dostępnych na początku na planszy cyfr. Im więcej ich dostępnych tym łatwiej rozwiązać łamigłówkę.

Mam nadzieję, że jako fani gier pasjans, te gry logiczne również przyjmiecie z entuzjazmem i chętnie będziecie w nie grywać. Co jakiś czas będą pojawiały się nowe łamigłówki, niektóre nawet można drukować i rozwiązywać w przypadku braku dostępu do sieci.

Życzę miłej zabawy!