Halloween Tripeaks

Halloween Tripeaks mroczny pasjans idealny dla tych, którzy lubią mieć dreszcze :P A tak serio serio gra nie jest, aż tak straszna do momentu aż ułożycie pasjansa :P Po ułożeniu pasjansa w każdej z rund oczom waszym ukazuje się mroczna niespodzianka… A jaka, to już musicie sprawdzić sami układając całego pasjansa. Nie jest to wcale trudna sprawa : )

Pasjans Halloween Tripeaks to klasyczna wersja pasjansa zwanego TriPeaks przeniesiona na mroczne cmentarzysko z okazji święta Halloween, które obchodzi się ostatniego października. Ta gra pasjans z pewnością spodoba się małym chłopcom, którzy w dzisiejszych czasach zachwycają się bajkami o mutantach, kościotrupach czy robotach. Stare dobre bajki takie jak Smerfy czy Gumisie, Bolek i Lolek czy Reksio to dla nich badziewie… Klasyczne wersje pasjansa młodzieży też nie przyciągają aż tak bardzo jak implementacje o niecodziennej grafice i efektach specjalnych.

Efektowny pasjans Halloween Tripeaks jako wersja klasycznego pasjansa TriPeak polega na tym, że kolejno na stosie układa się karty z planszy o oczko mniejsze bądź większe od karty aktualnie na stosie się znajdującej. Kiedy na planszy zabraknie kart, które pasują na stos można wykorzystać kartę z talii po lewej stronie, albo użyć dzikiej kart Wild Card, kóra leży po prawej stronie stosu. Dzika karta sprawia, że stos staje się „czysty” i możecie na nim położyć dowolną z kart. I tak kolejno układacie karta na kartę aż wszystkie znikną z planszy ( te z talii po lewej i dzika karta mogą pozostać ). Po usunięciu jakieś karty odkryje się na planszy kolejna o ile nie jest ona zablokowana. Karty na planszy ułożone są tak, że na samym szczycie są 3 pojedyncze. Po odkryciu każdej z tych kart ze szczytu na planszy zaczną się pojawiać mroczne elementy…

Zasady mam nadzieję, że są jasne. Ze spraw technicznych to jeszcze może o tym, że na dole ekranu w lewym rogu macie czasomierz, który odlicza wam czas, ale nie musicie się martwić zabierze wam jedynie bonusowe punkty, ale nie zakończy wam gry po jego upływie. Obok czasomierza macie ilość zdobytych punktów, a dalej ilość dzikich kart. W prawym górnym rogu macie numer rundy, w którą gracie. A w lewym górnym rogu możecie przejść do menu oraz wyłączyć dźwięk w grze.

Mam nadzieję, że już wszystko jasne – wiecie co gdzie i po co jest, jak grać i jak się dobrze bawić. Gra pasjans Halloween Tripeaks jest grą bardzo przyjemną po pierwsze dlatego, że jest prosta, a po drugie ma miłą dla oka grafikę i ciekawe efekty specjalne. Bawcie się dobrze i często do nas powracajcie !!!