HDOS

HDOS to świetna gra logiczna w której twoim zadaniem jest ustawienie jednokolorowych bloków w jednym rzędzie podobnie jak w amazon quest. Gra jest jednak bardziej skomplikowana ponieważ na wykonanie zadania masz odpowiednią ilość ruchów. Na pierwszych kilku poziomach zadania wydają się trywialne i komputer często nagradza Ciebie pochwałami w stylu: „Jesteś lepszy od Chucka Norrisa” (jak by to było możliwe).

Niestety z każdym poziomem trudność rośnie i gra przestaje być już taka sielankowa. Trzeba zacząć ruszać wszystkimi szarymi komórkami. Sama gra może nie przypomina pasjansa, ale postanowiłem ją dodać ponieważ jest strasznie wciągająca i można przy niej nieźle nagimnastykować szare komórki. W całej grze najważniejsze jest by spojrzeć w to ile ruchów mamy do wykonanie ponieważ wszystkie rozwiązania, które przychodzą nam w pierwszej chwili do głowy wymagają przeważnie kilku ruchów i sami zdziwimy się, że do celu może nas doprowadzić jedno konkretne przesunięcie. Bloki możemy przesuwać między sobą, a także w puste miejsca. Nie daj się nigdy zwieść tym że bloki poukładane są w trzech kolumnach. To nie znaczy że nie można bloku przesunąć na czwartą.
ps: jeżeli nie możesz znaleźć rozwiązanie do jakiegoś poziomu a nie lubisz podpowiedzi to nie czytaj ps2

ps2: jeżeli jesteś już bardzo zdesperowany brakiem rozwiązania do któregoś z poziomów to podpowiedzi ukryte są w kodzie html strony.