Kalepjdoskop

Kalepjdoskop kolejna gra kulki, która pomoże wam się odprężyć i zrelaksować. Prosta grafika, ale gra jest bardzo przyjemna i nie taka banalna jakby się mogło wydawać – nie jest wcale tak łatwo przejść tę grę, bo kolory nie zawsze będą nam idealnie pasowały. Życzę udanej zabawy.

Kalejdoskop to gra kulki i to całkiem niezła. Nazwa wzięła się od tego, że na całość gry patrzy się jakby przez lupę – na początku to może drażnić, ale później staje się nie zauważalne. A ponadto jeśli ktoś kiedyś miał okazję bawić się kalejdoskopem to wie, że kryształki układają się w różne rozety i wzory – tak i tu kulki, co jakiś czas, gdy nie będziemy mieli ciągu udanych usunięć kulek to nasza rozeta się powiększy. Trzeba jednak uważać, bo gdy dotknie naszych wyrzutni kulek gra dobiegnie końca.

W tej grze kulki jak to zwykle bywa zasady są dość proste. Na samym początku klikamy New Game, można jeszcze przy okazji wyłączyć dźwięk klikając ikonę głośnika tuż obok New Game. Po kliknięciu New Game możemy zaczynać zabawę. Gra nie jest ograniczona czasowo, a więc nie trzeba się spieszyć. Można spokojnie przemyśleć każdy ruch. Na planszy widzimy rozetę z różnokolorowymi kulkami oraz sześć wyrzutni kulek, rozłożonych po bokach. We wszystkich wyrzutniach jest ten sam kolor kulek. Jeśli chcemy jakąś wystrzelić to najeżdżamy na nią myszką i klikamy, a następnie klikamy w miejscu na planszy, w którym daną kulkę chcemy umieścić. Pamiętajcie jednak, że nie zawsze da się ją umieścić tam gdzie chcecie. Na samym środku rozety pojawiają się małe kulki – one sugerują jaki kolor będzie w wyrzutniach za chwilę. Jak już wcześniej wspomniałam – jeśli nie uda się w kilku ruchach usunąć z planszy kulek – usuwają się tradycyjnie, gdy są trzy tego samego koloru obok siebie – to rozeta się powiększa.

To chyba tyle jeśli chodzi o sprawy techniczne. Mam nadzieję, że wszystko jest jasne i nie będziecie mieli żadnych problemów z grą. Ta gra kulki jest naprawdę bardzo fajna i przyjemna, no i nie taka całkiem prosta, stąd też myślę, że spędzicie z nami troszkę więcej czasu. Jeśli przejdziecie tę grę bądź nie przypadła wam ona do gustu zapraszam do innych naszych gier kulek – mamy ich cały zbiór, w którym na pewno każdy znajdzie idealną grę dla siebie. Życzę udanej zabawy !!!