Klasyczne sudoku

Klasyczne sudoku kochacie cyferki? To zagrajcie z nami w sudoku. Klasyczne sudoku to fajna gra rozwijająca zdolność logicznego myślenia i oczywiście pobudzająca do myślenia. Niektórym takie pobudzenie bardzo się przyda pewnie, bo wiosenne lenistwo zaczyna już doskwierać. Idealna gra dla wielbicieli gier sudoku – znajdziecie tu 3 poziomy trudności i kilka różnych plansz do gry. Udanej zabawy : )

Klasyczne sudoku to gra z gatunku gier logicznych. Ta matematyczna łamigłówka powstałą w Japonii, jak większość najlepszych gier, w które możemy dziś grywać czy to online czy to normalnie na planszy. Sudoku to łamigłówka matematyczna, ale tak de facto nie wymaga od gracza umiejętności liczenia, ale logicznego myślenia i cierpliwości. Bez cierpliwości i zdolności logicznego myślenie rozwiązanie diagramu sudoku jest niemożliwe.

Co takiego fajnego w naszej wersji online sudoku? A to, że mamy trzy różne poziomy trudności, tak aby każdy mógł rozwiązać łamigłówkę. No i przede wszystkim kolejne nowe diagramy z cyferkami. Jeśli sądzisz, że rozwiązałeś/aś już wszelkie możliwe łamigłówki sudoku sprawdź Klasyczne sudoku, może akurat mamy coś, czego jeszcze nie przeglądałeś/aś.

Jeszcze co nieco o nawigacji w grze. Na ekranie powitalnym wybieracie poziom trudności oraz diagram, który chcecie rozwiązywać. Następnie ukazuje się waszym oczom plansza. Jeśli klikniecie w puste pole, pojawi się okienko z cyferkami, które możecie umieścić w pustym polu. Do sterowania oczywiście używacie myszki. Przy tym punkcie opiszę jeszcze zasady gry, aby wiedzieliście jak umieszczać cyferki. Otóż w każdym z małych kwadracików muszą znajdować się liczby od 1 do 9. Jak widzicie plansza składa się z 9 małych kwadratów. Ustawionych tak, że tworzą jeden duży kwadrat. Nie wystarczy tylko dowolnie wpisać w każdym małym kwadracie liczby od 1 do 9 ale także trzeba zrobić tak, aby w każdej lini poziomej i pionowej dużego kwadratu były liczby od 1 do 9, co oznacza, że w danym wierszu bądź kolumnie nie mogą się powtórzyć dwie te same cyfry. To już utrudnia zadanie : )

W lewym dolnym rogu macie zegar, który mierzy ile czasu rozwiązujecie łamigłówkę. W lewym górnym rogu macie liczbę określającą ilość prawidłowo ustawionych cyferek. Obok macie ilość wykonanych ruchów. W prawym górnym rogu macie napisane w jaki poziom gracie. Na dole po prawej stronie ekranu od góry począwszy macie: pauzę, zresetowanie gry, czyli rozpoczęcie od nowa, zapis gry oraz wyjście z gry. Zapis gry pozwoli wam na to, że gdy po wyłączeniu przeglądarki i ponownym powróceniu na nasz portal, nie będziecie musieli zaczynać gry od nowa, tylko od miejsca zapisu. Bardzo przydatna opcja : ) To by było w sumie na tyle z mojej strony. Przyjemnego rozwiązywania łamigłówek Klasycznego sudoku.