Kółko - krzyżyk

Kółko - krzyżyk grywałaś/eś już pewnie w tę grę nieraz na papierze. Jeśli lubisz te grę a nie masz z kim grać to dobrze trafiłeś/aś. Teraz możesz zmierzyć się z komputerowym przeciwnikiem. Spróbuj go pokonać. Powiem, że nie jest to takie trudne ; ) Udanej zabawy !!!

Kółko i krzyżyk to gra logiczna znana od dawien dawna. Rozgrywana jest na planszy 3 na 3, i rozgrywa się pomiędzy dwoma zawodnikami – jeden z nich stawia krzyżyki a drugi kółka. Grę Kółko i krzyżykKółko i krzyżyk to gra strategiczna. Każdy gracz ma swoją strategię, ale są też już takie z góry ustalone. Np. kiedy przeciwnik postawi swój znak w rogu planszy, ty swój umieść na samym jej środku. Kiedy w kolejnym kroku przeciwnik znów postawi swój znak, w którymś z rogów, ty postaw znak w tej samej linii obok jego znaku, ale nie w rogu. Kiedy jednak postawi drugi znak obok pierwszego ty zablokuj go stawiając swój znak jako trzeci w linii. Kiedy przeciwnik zaczyna grę od środka planszy, ty swój znak umieść w którymś z rogów. I tak by można jeszcze wymieniać i wymieniać, bo takich strategii jest kilka. Ty znajdź swój sposób na wygraną. Pamiętaj, że wygrywasz wtedy, gdy ułożysz trzy swoje znaki w jednej linii, nie ważne czy w pionie, czy w poziomie, czy w ukosie.

Kółko i krzyżyk to bardzo prosta gra, ale trzeba trochę wprawy, żeby zacząć z premedytacją, a nie tylko przypadkiem, wygrywać. Z biegiem czasu nauczysz się przewidywać ruchy przeciwnika i nie będzie miał on na ciebie haka. Będzie tak zarówno w wersji online jak i wtedy, gdy zagrasz z kolegą na kartce papieru. Mam nadzieję, że często będziecie grać z nami w Kółko i krzyżyk. Polecam również inne nasze gry logiczne, jeśli to już opanowałeś / aś perfekcyjnie. Mamy cały zbiór świetnych gier logicznych i jestem pewna, że znajdziecie w nim coś dla siebie i często będziecie do nas wracać, żeby pograć w swoje ulubione gry. A teraz już życzę wam wspaniałej zabawy !!! : )