Kosmiczne warcaby

Kosmiczne warcaby niecodzienna gra warcaby dla dużych i małych. Przenieś się z nami w przestrzeń kosmiczną i graj w nietypowe warcaby kosmicznymi ludkami. Dlaczego nietypowe? Dlatego, że nie mamy tutaj klasycznej szachownicy, ani też nie mamy dwóch przeciwnych drużyn, jednakże zasada, która polega na przeskakiwaniu ludków pozostaje tutaj niezmieniona. Jeśli znudziły ci się klasyczne warcaby to koniecznie zagrać w Kosmiczne warcaby na naszym portalu. Wspaniała zabawa gwarantowana!!!

Kosmiczne warcaby to świetna zabawa dla całej rodziny. Przenosimy się w przestrzeń kosmiczną i na jeden z planet spotykamy kosmiczne ludki, które proponują nam grę w warcaby, ale nie takie ziemskie warcaby, które świetnie znamy, a ich Kosmiczne warcaby. Zgodzić się czy się nie zgodzić? W sumie nie mamy wyboru, bo jeśli nie zagramy kosmiczne ludki nie wypuszczą nas ze swojej planety, a więc chwytajcie za myszki i zaczynamy zabawę!!!

Kosmiczne warcaby to gra, która nie jest typową grą w warcaby, gdyż nie ma tutaj szachownicy, a w każdym z 17 poziomów mamy po prostu kratkowaną planszę o różnej ilości pól. W grze Kosmiczne warcaby nie ma również klasycznych pionków, a gramy tutaj kosmicznymi ludkami. Czego jeszcze nie ma w grze Kosmiczne warcaby? Nie ma dwóch drużyn, które ze sobą rywalizują o zwycięstwo. Tutaj jesteś tylko ty i zielone ludki, które są pionkami. Co w grze Kosmiczne warcaby jest takie samo jak w klasycznych warcabach? W zasadzie tylko to, że trzeba przeskakiwać pionki, a one zostają usuwane z planszy. Jak to robić?

Przy pomocy myszki w grze Kosmiczne warcaby przeskakujesz zielone ludki jeden przez drugiego, aż do momentu, kiedy na planszy zostanie tylko jeden kosmita. Jeżeli na planszy pozostanie ich więcej to niestety nie uda ci się przejść danej misji i kosmici wygrają. Nie wyświetli ci się jednak od razu GAME OVER (chyba, że skończy się czas), musi kliknąć na strzałki, które znajdują się w prawym górnym rogu ekranu. Po kliknięciu we strzałki misja, którą przegrałeś/aś rozpocznie się od nowa.

Skoro jesteśmy przy przyciskach dostępnych w grze Kosmiczne warcaby to w prawym górnym rogu znaleźć można również wyłączniki dźwięków i muzyki w tle gry. Po lewej stronie od strzałek znajdziecie czasomierz, który nieubłaganie odmierza cenne sekundy. Gdy czas się skończy – skończy się również wasza gra. W lewym górnym rogu możecie znaleźć level, w który gracie, a obok ilość punktów, którą w całej grze udało wam się zdobyć. W lewym dolnym rogu macie przycisk MENU oraz SELECT LEVEL – pierwszy z nich przeniesie cię do ekranu powitalnego gry, zaś drugi pozwoli na wybranie levelu, w który będziecie mogli zagrać – pamiętać należy jednak o tym, że dostępne będą tylko te levele, które udało wam się przejść, gdyż dopiero jak przejdziecie level najnowszy pojawia się kolejny. Jeśli przejdziecie wszystkie 17 leveli można zagrać również w bonusową planszę.

To tyle jeśli chodzi o Kosmiczne warcaby. Choć może na pierwszy rzut oka gra ta ma niewiele wspólnego z warcabami to po tym, jak w nią zagracie z pewnością dostrzeżecie podobieństwa. Kosmiczne warcaby to znakomita gra, w która naprawdę warto zagrać. Gorąco polecam ją wszystkim fanom naszego portalu.

Życzę kosmicznej zabawy!!!