Kostki do gry

Kostki do gry dość wytężająca umysł gra logiczna. Celem tej gry jest ustawienie wszystkich kostek do gry w odpowiednio przygotowanych polach, z tym, że kostka, która ma się tam znaleźć musi być zresetowana, co oznacza, że nie ma mieć żadnej wartości. Jak się to robi? O tym w dalszej części, aby się dowiedzieć wystarczy kliknąć. Udanej zabawy :)

Kostki do gry mało twórczy, czy odkrywczy tytuł, ale od razu sugerujący, że w grze będziemy mieć do czynienia z kostkami do gry. Ta gra logiczna jest dość prosta, ale trzeba się porządniej skupić i miejscami wytężyć również swój umysł. Każdy kolejny etap jest trudniejszy od poprzedniego. Pojawiają się również nowe kostki z wyższymi numerkami, a także innego koloru kostki, np. żółte, które potrafią przeskakiwać inne. W grze też przyda się taktyka, gdyż nie raz trzeba będzie jedną kostką przesunąć inną. To taka mała podpowiedź na zachętę.

W grze kostkami sterujemy za pomocą myszki. Klikamy na kostkę, przy której pojawiają się 4 strzałki, a następnie przesuwamy ją w jednym z wyznaczonych kierunków. Kostki muszą się znaleźć w wyznaczonych polach. Kostka jest poprawnie umieszczona, gdy ma znaczek plus i znajduje się w wyznaczonym polu. Jak z numerycznej kostki zrobić plus? Otóż każde przesunięcie kostki zmniejsza jej wartość o jedno oczko. Jeśli mamy kostkę z trzema oczkami to po jednym przesunięciu mamy już dwa oczka, po drugim jedno oczko, a po trzecim już mamy plus. Proste prawda ? Myślę, że tak.

Co jeszcze z zasad gry… hmmm… w sumie już nie ma nic ważniejszego. O żółtych kostkach wspomniałam, o przesuwaniu jednej drugą również, to jeszcze powiem, że na górze ekranu w prawym rogu mamy różne takie magiczne guziczki. Pierwszy od lewej pozwala na zaczęcie levelu od nowa, kolejny pozwala na cofnięcie ruchu, a ostatni to przejście do menu. W menu można wybrać sobie jeden z poziomów trudności, a także planszę w jaką chcecie się grać. Na początku w planszach zbytniego wyboru nie ma, ale za każdym kolejnym razem jak do nas powrócisz to będziesz mieć już tyle plansz ile zdołałeś/aś przejść.

Mam nadzieję, że ta gra logiczna choć trochę przypadnie wam do gustu. Może grafika nie jest najlepsza, ale zabawa jest przednia. Macie do przejścia kilkanaście wspaniałych leveli, a więc mnóstwo wspaniałej zabawy was czeka. Przy okazji zabawy rozwiniecie też swoje zdolności logicznego myślenia no i przede wszystkim także cierpliwość. Bawcie się i uczcie wspaniale razem z nami i grą Kostki do gry.