Kule armatnie

Kule armatnie poczuj się jak dowódca armii na zamku swojego władcy i daj rozkaz wystrzału z armaty. Kule armatnie to dość fajna gra kulki, gdzie wystrzelacie z armaty kule, tak by dwie tego samego koloru zderzyły się ze sobą. Jeśli się zderzą znikają z planszy. Gra jest ograniczona czasowo, ale za każde zdobyte punkty przybywa znów czasu. Uważajcie by kulki innych kolorów się nie zdarzał, bo to utrudni ci grę. Powodzenia :)

Zamek został oblężony – z wszystkich stron nacierają kulki, wciel się w rolę dowódcy armii i daj rozkaz wystrzału z armaty.
Hmm ciekawa historyjka, ale teraz co nieco o grze. Kule armatnie to bardzo fajna gra kulki, choć wcale nie taka prosta jakby się mogło wydawać. Celem gry jest strzelanie do kulek, które ni stąd ni zowąd pojawiają się na planszy. Kulka może zostać zniszczona tylko wtedy, gdy strzelimy w nią inną tego samego koloru. To jest twoje zadanie – odpowiednio z armaty wystrzelić kulki. Skąd wiesz, jaki jest kolor? Stąd, że danego koloru jest wtedy armata. Jeśli armata jest zielona, szukasz na planszy zielonej kulki. Jeśli w nią trafisz obie kulki znikają. Jeśli jednak twoja wystrzelana zielona kula trafi czerwoną, obie się zaświecają i wtedy nie podziała na nie uderzenie kuli z armaty, a tylko takiej, która pojawi się znikąd na planszy.
Gra jest ograniczona czasowo. Czas nie jest jakoś szczególnie określony, nie jest to zegar goniący wstecz, ale na środku ekranu możecie zauważyć pasek, który zatacza okrąg. Kiedy okrąg się zamknie, gra dobiega końca. Na środku też widzicie ile zdobyliście punktów. Za każde zdobyte punkty „zegar” się cofa i macie znów więcej czasu.
W grze nie ma kategorycznego napisu GAME OVER, ale po prostu pojawia się etykietka z informacją o zdobytych przez was punktach oraz z napisem, „mądrości” na temat twojej gry. Można sobie ją mniej lub bardziej wziąć do serca, w języku angielskim bądź też przetłumaczyć sobie na język polski. Na tej etykiecie możecie także zauważyć napis PLAY AGAIN, który pozwoli wam zagrać w grę jeszcze raz. Praktyka podobno czyni mistrza, a więc radzę używać tego przycisku do woli :)
Mam nadzieję, że ta gra wam się spodobała. Jeśli jednak nie przypadła wam do gustu zapraszam do zagrania w inne gry kulki. Przygotowaliśmy dla was cały zestaw różnego typu gier kulek – od bardziej klasycznych, które przypomną wam stare windows’owe kulki, po całkiem nowe implementacje tychże gier. Gry są również tak dobrane, aby zarówno doświadczony jak i początkujący gracz znalazł coś dla siebie. Ponadto mamy wiele innych działów np. z grami karcianymi oraz z pasjansami. Może sprawdzisz swoich sił w kartach? Nie ważne co wybierzecie, ja i tak będę trzymać za was kciuki. Udanej zabawy i powodzenia : )