Kulki

Smaczek smaczków dla miłośników kulek to oryginalna gra, gdzie kulki dochodzące z pola oczekiwania zapełniają ekran. Gracz musi tak manewrować kulkami, przewidywać ich ruchy I łączyć je, by ugrać jaj najwięcej punktów i zachować miejsce na planszy dla kolejnych trójek kulek. Gra idealna dla osób posiadających trochę wolnego czasu, bo nie prędkość tu chodzi, ale, w myśl pryncypialnej zasady gier logicznych, o inteligentne planowanie swoich ruchów.

To oryginalna wersja gry Kulki. Dokładnie ta sama przed którą spędzałem z rodziną długie wieczory grając jeszcze w wersja na windowsa. Ta gra w kulki nie posiada żadnych dodatkowych mechanizmów gry. Nie ma blogowania pól, wybuchów i innych tego typu bajerów. Dlatego o wiele przyjemniej jest zagrać w prawdziwego klasyka.
Dla wszystkich , którzy nie znają zasad kulek powiem tylko że w grze chodzi o przemieszczanie kulek na planszy 9x9 , tak aby ułożyć po trzy kulki w danym kolorze w rzędzie. Wtedy cały rząd kulek znika i dostajemy bonusowe punkty. jeżeli ułożymy więcej niż trzy kulki w rzędzie, bonus będzie większy. Przy każdym ruchu na planszy pojawiają się trzy kolejne kulki. Po lewej stronie ekranu widzimy podpowiedź jakie kulki pojawią się przy następnym ruchu. Gra jest przegrana jeżeli wszystkie pola na planszy zostaną zapełnione kulkami. grę w kulki wygrywa ta osoba, która zdobędzie jak najwięcej punktów
Gra w kulki dostępna we flashu jest klonem oryginalnej gry dostępnej w systemie windows. Kulki opracowane zostały przez anonimowego rosyjskiego programistę jeszcze dla systemu Windows 3.1 .

Na stronie dostępna jest rozbudowana wersja gry w kulki, w której zamiast kulkami gramy kryształami. W tej trudniejszej wersji wymagane jest ułożenie pięciu przylegających do siebie kryształków aby zdobyć kolejne punkty. To nie wszystkie nowe możliwości tej gry kulki. Są tutaj bonusy, blokowane pola, możliwość zmiany barw kryształków itp.