Mahjong Fever

Niestety gra nie jest dostępna w wersji html5

Mahjong Fever gorączka mahjonga opanowała już nie tyko Japonię, ale również i Polskę, graj więc razem z nami w gry mahjong i cieszę wspaniałą zabawą. Mahjong Fever to klasyczny mahjong, choć układ klocków na planszy może wydawać się dość nietypowy. Żeby nie było zbyt prosto i kolorowo to gra Mahjong Fever jest ograniczona czasowo i po upływie określonego czasu gra dobiega końca i trzeba zaczynać od nowa. Myślę, że ta gra mahjong przypadnie wam do gustu i będziecie się znakomicie bawić. Powodzenia!!!

Gier mahjong jest wiele, a ja mam dziś dla was kolejną, a jest to Mahjong Fever. Tytuł gry wziął się jak podają źródła z dwóch możliwości: pierwsza opowiada historię szaleńczej gorączki, którą dostawał każdy komu odebrano możliwość gry w mahjonga, a druga jest bardziej przyziemna i wskazuje na to, że gorączka wiąż się z ograniczeniem czasowym, jakie narzucam nam gra Mahjong Fever i my gorączkowo musimy szukać klocków pasujących do siebie, bo jeśli czas się skończy to pokaże się nam GAME OVER. Czy któraś z możliwości jest prawdziwa tego nie wiem, ale obie jako tako pasują do tytułu gry.

To tyle jeśli chodzi o tytuł gry Mahjong Fever. Teraz co nieco o zasadach, a więc... A więc zasady gry Mahjong Fever są takie jak w klasycznych wersjach mahjonga, czyli trzeba łączyć w pary identyczne klocki i zostają one usuwane wtedy z planszy. Zachowana zostaje tu również zasada, że łączyć można tylko te klocki, które nie są ograniczone przez inne. No i w zasadzie to tyle o zasadach gry Mahjong Fever, jak widać wszystko wydaje się być proste.

W grach mahjongg także w grze Mahjong Fever wiele zależy od początkowego ustawienia kart – jeśli jest do kitu to i gra nie pójdzie nam dobrze, tym bardziej, że w grze Mahjong Fever nie ma opcji przemieszania klocków – jeśli zabraknie nam ruchów to, albo klikniemy NEW MAHJONG po prawej stronie ekranu i odejmie się nam 20 punktów, albo poczekamy do skończenia czasu i zaczniemy grę od nowa. Klikając NEW MAHJONG na planszy pojawia się nam całkiem nowy zestaw klocków, jednak czas nie cofa się i nie mamy znów 10 minut, a tylko tyle ile mieliśmy przed wciśnięciem przycisku.

Weszliśmy w strefę opcji gry Mahjong Fever. Nie ma tutaj ich wiele. Poznaliśmy jeden przycisk i w zasadzie poza nim do mamy jeszcze tylko dwa w prawym górnym rogu, które odpowiadają za wyłączenie dźwięków i muzyki w grze Mahjong Fever. Ważnymi kwestiami jest również czas, który możecie śledzić u góry po prawej stronie ekranu oraz bonus, który jest przeliczany na środku ekranu. W prawym dolnym rogu natomiast możecie podejrzeć ilość zdobytych punktów oraz ilość możliwych punktów do zdobycia.

Chyba już wszystko w grze Mahjong Fever jest jasne i spokojnie możecie rozpoczynać zabawę. Liczę na to, że będzie ona udana i jeszcze nie raz do nas powrócicie, aby zagrać w Mahjong Fever, a także inne nasze gry niekoniecznie może gry mahjong, ale np. sudoku, czy gry pasjans.

Bawcie się dobrze z grą Mahjong Fever!!!