Mahjong Legacy of Luxor

Mahjong Legacy of Luxor Dziś stajemy przed nowym obliczem gry mahjong. Przedstawiam wam Mahjong Legacy of Luxor. Choć gry mahjong wywodzą się raczej z azjatyckiej kultury to tym razem przenosimy się do kraju Egipcjan. Twoim zadaniem będzie rozebranie piramidy, to znaczy wszystkich kostek znajdujących się na planszy. Jest to bardzo ciekawa gra stylistycznie. Obrazki na kostkach uwieczniają kulturę starożytnego Egiptu. Również szata graficzna oraz muzyka przybliża nam bliżej tamtejszą kulturę.

Gra Mahjong Legacy of Luxor, w sumie jak każda inna gra mahjong polega na pozbyciu się wszystkich płytek z planszy dopasowując do siebie dwie identyczne płytki. Proste? Nic bardziej mylnego, to że rozróżnić figury znajdujące się na płytkach potrafi każdy, to nie znaczy, że łatwo będzie dopasować do siebie wszystkie płytki.

Otóż problem w tej grze polega na tym, że dopasowywać możemy tylko płytki z obrzeży, czyli taki, które z lewej lub z prawej swojej strony nie mają innej płytki, która utrudniała by wyciągnięcie wybranej płytki. Gra Mahjong Legacy of Luxor jest czysto logiczną grą. Należy zwracać uwagę zarówno na ruch, który mamy zamiar wykonać, jak i na kilka kolejnych ruchów, tak by umożliwić sobie dojście do wybranych płytek. O ile pierwsze levele gry będą dosyć proste i raczej nie będzie problemu z dopasowaniem płytek nawet nie zwracając szczególnej uwagi na kolejność likwidowania płytek, tak z każdym kolejnym levelem sprawa będzie coraz bardziej skomplikowana i należy dobrze się zastanowić przed wyborem płytki. Tak więc tyle z wstępu, przejdźmy więc do samej gry Mahjong Legacy of Luxor .

Na głównym ekranie wciskamy przycisk new game i rozpoczynamy grę. Jak widać na ekranie mamy planszę, którą należy oczyścić. Kolejnym utrudnieniem, które staje nam na drodze jest upływający czas. Znajduje się on na samym dole. Jeśli zegar spadnie do zera, niestety, ale tracimy życie, o których za chwilę jeszcze wspomnę. Co do zegara i upływającego czasu, nie jesteśmy na straconej pozycji bo z każdą dopasowaną i zlikwidowaną parą z planszy do czasu doliczanych jest parę sekund. Na całą grę mamy do dyspozycji trzy życia, widoczne po prawej stronie „lives”, życia możemy stracić praktycznie tylko na dwa sposoby, jeden z nich to wspomniany wcześniej brak czasu, drugim natomiast jest zablokowanie planszy i brak możliwości ruchu. Po prawej stronie znajdziemy również informację o aktualnym levelu oraz ilość płytek pozostałych do wyeliminowania z planszy.

To by było na tyle z mojej strony, możesz już rozpocząć swoją przygodę z starożytnym Egiptem. Ja życzę powodzenia i udanej zabawy.