Mahjong Sudoku

Mahjong Sudoku Tradycyjna gra mahjong jest wszystkim doskonale znana, przez większość graczy też doskonale opanowana. Podobnie tradycyjna gra sudoku. Jest także znana, lubiana i często wybierana dla zabicia czasu, czasem dla relaksu, a także w celu treningu umysłu. A co jeśli obie gry zostaną ze sobą połączone w jedną całość? Może być to nie lada wyzwanie! Bez obaw! Nie jest tak trudno. Prosto mówiąc – jest to zwykłe sudoku, którego grafika bardziej przypomina gry mahjong. Same zasady, są identyczne jak w sudoku, co stanowi świetną propozycję dla osób lubiących gry sudoku, ale znudzone jego tradycyjną i powtarzalną grafiką.

Zasady gry są jednakowe, jak w klasycznym sudoku. Do dyspozycji mamy 9 pól poziomo, 9 pionowo, skupione dodatkowo w 9 grup pól 3x3. Celem gry Mahjong Sudoku jest ułożenie tak wszystkich liczb, by poziomo znalazła się w rzędzie każda z nich, nie powtarzając się. W ten sam sposób powinny być ułożone cyfry z rzędzie pionowym, również się nie powtarzając. Identycznie ma to wyglądać w każdej z dziewięciu grup. Dla początkującego gracza może wydawać się to nieźle skomplikowane, ale jeśli bardziej wgłębi się w jej zasady i spróbuje je zastosować w grze, to sam zobaczy, że gra nie jest tak trudna.

Do wyboru w grze Mahjong Sudoku mamy 3 poziomy gry – łatwy, średni i trudny. Możemy kolejno pokonywać nowe poziomy gry, które dodatkowo rozszerzone są o kolejne levele. Jak umieszczać właściwe cyfry na swoich miejscach? Po przyciśnięciu pola, na którym chcemy umieścić daną kostkę pojawią nam się wszystkie dostępne możliwości. Prócz cyfr od 1 do 9, mamy też możliwość usunięcia któregoś z naszych poprzednich wyborów, bądź wyłączenia tych opcji i próbowania dalej. Skąd wiemy, które cyferki możemy usunąć? Są one obramowane zielonym kolorem, dzięki czemu możemy je odróżnić od tych, które miały już swoje miejsce przed rozpoczęciem przez nas gry. Dodatkowo przejeżdżając po nich kursorem podświetlają się.

W grze Mahjong Sudoku musimy zwrócić uwagę na to, że nie możemy grac w nieskończoność. W lewym górnym rogu mamy czas, który sukcesywnie nam się zmniejsza. Na całą grę mamy 30 min, po czym nam się blokuje, wynik sumuje i musimy próbować od nowa. Jeśli potrzebujemy przerwy, możemy wcisnąć „pause”. Opcję tą znajdziemy w górnym pasku, w którym znajdujemy upływający czas. Niestety niedokończony level skutkuje zdobyciem 0 punktów. Gra Mahjong Sudoku jest bardzo łatwa i przyjemna. Jeśli chcemy trochę rozruszać swój umysł to może być to propozycja ku temu idealna.

No nic to zaczynajcie! Życzę powodzenia i zdobycia jak największej ilości punktów!