Małe warcaby

Małe warcaby proste warcaby dla każdego. Lubisz warcaby, ale nie masz z kim pograć? To już nie problem. U nas pograsz w internetowe warcaby razem z komputerowym przeciwnikiem. Jeśli sądzisz, że to zbyt proste, bo komputer to maszyna i z łatwością z nim wygrasz, to sprawdź się w tej grze. Mnie wcale tak łatwo nie poszło. Powodzenia : )

Dawno nic nowego w tym dziale nie było, a więc czas do zmienić. Małe warcaby to moja nowa propozycja. Mam nadzieję, że przyjmiecie ją z takim samym entuzjazmem jak inne gry na tym portalu. Małe warcaby to stosunkowo prosta wersja warcabów, ale tylko z pozoru. Prosta grafika to chyba jedynie przygrywka, bo komputer, z którym tu grasz jest nadzwyczaj inteligentny. Spróbuj sam/a : )

Zasady gry w Małe warcaby są takie jak w klasycznych warcabach. Na wszelki wypadek przypomnę zasady. Na jednym końcu planszy znajdują się nasze pionki, na drugim końcu przeciwnika. Pionki możemy przesuwać jedynie o jedno pole do przodu, chyba że mamy damkę, a ona porusza się o dowolną ilość pól. Jak zrobić damkę? Trzeba się przedostać na sam koniec planszy, czyli tam gdzie stał ostatni rząd pionków przeciwnika. Gra dobiega końca, gdy na planszy zabraknie twoich bądź przeciwnika pionków. Jak znikają pionki? Ty usuwasz pionki przeciwnika ( bądź przeciwnik twoje ) skacząc przez nie. Skoków można dokonywać w przód bądź w tył, w przeciwieństwie do możliwości poruszania się. Damka może skakać przez pionki nie tylko te, które są o jedno pole od nas, ale nawet przez te, od których dzieli je kilka pól. Rzecz jasna poruszamy się i skaczemy tylko po ukosie. No to tyle z zasad gry. Dodam jeszcze tyle, że w prawym górnym rogu widnieje czasomierz, który – spokojnie – mierzy czas w górę nie w dół.

Co tu dużo gadać, warcaby jak warcaby : ) Z pewnością spodobają się wielbicielom warcaby, a nowicjuszom? Nowicjuszom pewnie też, ma tej wersji świetnie można się uczyć. Podobno to praktyka czyni mistrza, a więc grajcie na naszym portalu w warcaby ( a także inne gry ) jak najczęściej. Serdecznie zapraszam : )

Jeśli te warcaby nie przypadły wam do gustu, bo zbyt szara grafika, to nie uciekajcie, tylko zajrzycie do naszego zbioru warcaby – tam na pewno znajdziecie coś dla siebie. Również jeśli uznacie, że ta wersja jest za prosta, to mamy na naszym portalu również trudniejsze wersje gry w warcaby. Sprawdźcie sami. Teraz już nie przedłużam – bawcie się dobrze. Życzę jak największej ilości wygranych – nie dajcie się pokonać maszynie !!! : )