Marbles

Marbles kolejne kolorowe kulki, które usuwamy z planszy. Klasyczna gra Marbles już na naszym portalu. Kulki marbles powstały w starożytnym Egipcie. Współczesne gry online a także gry komputerowe Marbles nie mają zbyt wiele wspólnego z tym, do czego faktycznie przeznaczone były kulki, z tym w co kiedyś się nimi grało. Ale mają cechę wspólną – są kulkami :D Mimo to nadal są bardzo popularną grą zarówno internetową jak i taką, w którą się gra oryginalnie :P

Marbles to w oryginale kulki wytworzone ze szkła, plastiku, gumy itp., które powstały już w starożytnym Egipcie. Na początku służyły tylko jako elementy kolekcji kulek, później wymyślono grę Marbles. W różnych krajach różne są jej odmiany, pierwotnie gra polegała na tym, że rysowało się prostokąt a w nim układało się kulki – nasze z jednej strony a przeciwnika z drugiej. A następnie uderzało się pstryknięciem palca w nasza kulkę tak by wybiła kulkę przeciwnika za linię planszy i to był punkt dla nas. Wersja online gry Marbles ma całkiem inne zasady, a to klasycznej gry Marbles bardziej nawiązuje gra znana jako Koncha.

Na czym polega gra online Marbles? Mamy planszę zasypaną różnokolorowymi kulkami. Celem gry jest usunięcie najlepiej wszystkich kulek z planszy, ale nie zawsze to możliwe. Trzeba koniecznie usunąć wszystkie pary, trójki i większe skupiska jednakowego koloru kule. Jeśli wszystkie kulki tego samego koloru w jakiś sposób ze sobą połączone ( tj. znajdujące się obok siebie ) zostaną usunięte to przechodzicie do kolejnego etapu gry, który już jest trudniejszy, gdyż kulki są mniejsze i jest ich więcej, więcej też jest kolorów kulek.

Gra Marbles ograniczona jest czasem. Na każdy level przypada ileś tam sekund tudzież minut, w zależności od etapu. Czasomierz możecie podejrzeć w lewym górnym rogu. Obok macie ilość waszych punktów, a w prawym górnym rogu level, w który gracie. Jeszcze tylko jak sterować? Nic prostszego jak tylko klikać w jednakowe skupiska kulek myszką.

Z ważnych informacji na temat jak grać to już wszystko. Mam nadzieję, że zasady są jasne i pomogłam wam rozwiać wszelkie wątpliwości, co do tego jak należy grać. Ta gra kulki jest bardzo prosta, trzeba tylko trochę wytężyć wzrok by dostrzec kulki tego samego koloru. Na początku jest prosto – później jak kulek się namnoży to już ciężko rozróżnić kolory, ale wierzę, że dacie sobie rady. Jeśli przejdziecie całą grę i nie będziecie chcieli już pobijać swojego rekordu to zapraszam do innych naszych gier kulek – mamy jeszcze wiele gier tego samego typu co Marbles. Gorąco polecam wszystkie nasze gry – nie tylko kulki. W wolnej chwili zerknijcie również do innych działów. A teraz życzę wszystkim wspanialej zabawy i jak największych rekordów punktowych : )