My Freecell Solitaire

My Freecell Solitaire klasyczna wersja pasjansa freecell, bez żadnych dodatkowych udziwnień. Idealna gra dla tych, którzy lubią klasyczne implementacje gier karcianych. My Freecell Solitaire to gra zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, jak jednych tak i drugich nie da się odciągnąć od komputerów, gdy w grę wchodzi pasjans. Pasjans freecell to druga z kolei najpopularniejsza wersja pasjansa. Pierwszą zajmuje pasjans pająk.

Zasady pasjansa My Freecell Solitaire są takie jak w klasycznym freecellu. Pasjans My Freecell Solitaire jak to na freecella przystało jest trudniejszą wersją pasjansa, gdyż można przesuwać tylko po jednej lub dwóch kartach, a nie jak np. w pająku całymi sekwensami kolejno ułożonych kart. Tradycyjnie jak w każdym pasjansie karty kładzie się mniejsza na większą ( różnica jednego oczka ) i w tym przypadku naprzemiennie kolorami. Na górze ekranu można zobaczyć 8 pustych pól. Po lewej stronie można kłaść pojedynczo dowolne karty, które chwilowo nigdzie nam nie pasują. Po prawej stronie układamy pasjansa, a więc kładziemy tam asy a następnie kolejno dwójkę, trójkę, czwórkę i tak aż do króla, rzecz jasna wszystko w odpowiednich kolorach. Gra dobiega końca, gdy na planszy zabraknie kart, a wszystkie zostaną złożone u góry po prawej stronie.

W grze ten nie trzeba się w ogóle spieszyć, bo nie ma żadnego zegara, ani odmierzające czas w górę ani w dół. Zero stresu związanego z czasem. Na dole ekranu w lewym rogu możecie podejrzeć ilość punktów, które udało wam się zdobyć i coś co wygląda jak czasomierz a jest licznikiem bonusowych punktów. Im szybciej skończycie grę tym ich więcej przybędzie na waszym koncie. W prawym dolnym rogu macie włącznik pauzy oraz przycisk rozpoczynający nową grę. W prawym górnym rogu macie ikonę głośnika, dzięki której możecie wyłączyć dźwięk w grze.

Zasady gry omówione, wiecie też co gdzie się znajduje, a więc możecie grać. Pasjans My Freecell Solitaire choć nie należy do najprostszych daje wiele radości i mnóstwo wspaniałej zabawy. Wystarczy trochę praktyki a gra pasjans My Freecell Solitaire nie sprawi wam żadnych trudności. Mam nadzieję, że przypadnie wam ona do gustu i często będziecie powracać do nas, żeby w nią zagrać. Może dla dzieci będzie zbyt trudna, ale dla was dorośli powinna być idealna. Choć może się mylę … często dzieci są dużo lepsze w tego typu grach od swoich rodziców. Może się zmierzycie? Jeśli gra nie przypadła wam do gustu to zajrzyjcie jeszcze raz do naszego działu z pasjansami – przygotowaliśmy całe mnóstwo gier, tak więc na pewno znajdziecie coś dla siebie. Życzę udanej zabawy !!!