Pasjans oblegany zamek

Polega on na zbudowaniu czterech baz od asa do króla. Pasjans ten jest bardzo interesujący i w odróżnieniu się od innych pasjansów w celu prawidłowego kładziemy w nim karty w kolejności kolor na dowolny kolor. Pokonaj napierające wojska i obroń swój zamek, układając tego o to znakomitego pasjansa. Twój lud wierzy w ciebie - nie daj się pokonać. Pasjans nienajprostszy, ale na pewno dacie radę.

Oblegany zamek należy jak już napisano we wstępie do dosyć trudnych i skomplikowanych pasjansów, wymagających od nas sporą dawkę cierpliwości. Nie zmienia to jednak faktu, że gra należy do gatunku pasjansów mających w sobie „to coś”, co nie pozwala nam przerwać. Rozpoczynając rozgrywkę klikamy myszką na napis, PLAY. Następnie ukaże nam się plansza z umieszczoną pośrodku bazą początkową zaczynającą się od asa i odkrytymi po lewej i prawej stronie od bazy kartami. Na bazie tej będziemy budować stos w kolejności od asa do króla. Aby jednak tego dokonać musimy dokładnie przyjrzeć się rozkładowi kart, ponieważ główną zasadą tego pasjansa jest układanie kart w kolejności mniejsza na większą, ale nowością jest tym razem postawienie kart niezależnie od koloru. Mianowicie możemy kłaść dowolny kolor na kolor, (czyli – kier na karo, lub pik, czy krzyż). Kolejnym utrudnieniem tego pasjansa jest możliwość wyboru tylko karty pojedynczej położonej po zewnętrznej stronie, żeby jednak nie wpaść w kompleksy możemy bez ustanku korzystać z opcji „undo”, czyli cofnij. Przez cały czas ustawiania pasjansa liczy się nam czas starajmy się jednak nie myśleć o tym a jedynie o przyjemnej zabawie jak nas czeka.

Jeżeli masz problem i gra nie działa. Kliknij myszką na napis Download the latest Adobe Flash Player. Na następnym ekranie Agree and install now. Sciągnij najnowszą wersję Adobe Flash Player'a i zainstaluj.