Osmosis Solitaire

Osmosis Solitaire to jedna z trudniejszych i bardziej skomplikowanych gier pasjans, w jakie przyszło nam zagrać. W grze chodzi o to, by złożyć karty w środkowym rzędzie, który rozpoczęty jest przez otwartą kartę. Poniżej tej karty macie 3 puste pola, które musicie uzupełnić kartami o wartości takiej jak ta wyżej, ale w pozostałych kolorach. Następnie na tych stosach składacie kolejne karty idąc numeracją w dół. Rozumiecie?

Pewnie tak :) Ale dodam, że chodzi o to, że jak macie na górze np. 7 serce, to w kolejnych pustych polach dajecie 7 kończynka, 7 romb i 7 liść. Na tych kartach potem odpowiednio kolorami układacie karty – 6, 5, 4. Jeśli nie możecie wykorzystać kart ze stosów po lewej to możecie je dobierać z kupki kart po prawej.

To w zasadzie tyle jeśli chodzi o opcje pasjansa Osmosis Solitaire. Nie ma tego dużo, a jednak sama gra jest dość trudna, ale o tym przekonacie się sami. W grze nie ma ograniczenia czasowego, mimo tego licznika czasu u góry – to tylko informacja ile czasu zajęła wam zabawa z nami :) W lewym górnym rogu macie ilość zdobytych punktów, a w prawym pomoc i sterowanie dźwiękiem w tym pasjansie.

Jeżeli nie lubicie chodzić na łatwiznę i kręcą was nieco trudniejsze pasjanse to zapraszam gorąco do zabawy z nami i z grą. Może nie zachwyca ona graficznie, ale zabawa jest naprawdę rewelacyjna i warto poświęcić na nią chociaż parę minut na wypróbowanie co gra jest warta. Każdy kto lubi coś innego niż pasjans pająk czy pasjans klondike powinien być zachwycony tym pasjansem.