Pasjans brytyjska konstytucja

Pasjans brytyjska konstytucja bardzo ciekawy pasjans, który wymaga dużej dawki myślenia. Królowie i damy zostali usunięci ze stosu, w grze zostają karty od asa do waleta. Na górze mamy rozłożone asy, czyli tzw. Tajną Radę. Na tych asach, jak to zwykle bywa będziemy kolejno układać resztę kart od najmniejszej do największej. Z tym, że drogach do tajnej rady nie jest wcale taka prosta. Droga na szczyt jest żmudna i długa. Jednak naprawdę warto. Świetny pasjans na „odmóżdżenie”. Prosty i przyjemny pasjans dla każdego. Sprawdźcie sami.

Pasjans brytyjska konstytucja jest bardzo prostym i przyjemnym pasjansem, który świetnie relaksuje i odpręża. Jeśli masz wolna chwilkę to serdecznie zapraszam do przyłączenia się i zagrania w Pasjansa brytyjska konstytucja.
Jest to dość prosty pasjans, ale zarazem nietypowy i na początku może trochę ciężko załapać zasady, ale w gruncie rzeczy są one nadzwyczaj proste. Celem gry jak każdego pasjansa jest złożenie wszystkich kart u góry ekranu, gdzie są pola wyznaczone przez asy. Tutaj asy to tzw. Tajna Rada. Aby dostać się do Tajnej Rady trzeba wspiąć się na kolejne szczeble drabiny kariery. Zaczynając od samego dołu kolejno możemy przesuwać karty o jeden stopień w górę. Karty można przesuwać i kłaść na sobie z tą zasadą, że mniejsza na większą i na przemian kolorami czarny – czerwony, czerwony – czarny. Wiadomo, że na asie należy położyć dwójkę, więc aby to zrobić dwójka musi znaleźć się na szczeblu pod asami, dopiero wtedy można ją położyć na asie. Przesuwanie kart jest możliwe dopiero wtedy, gdy wszystkie pola są pełne, jeśli jakieś pola są puste trzeba je koniecznie zapełnić. Kartami ze stosu po lewej mogą być zapełniane tylko dolne pola.
W pasjansie tym liczy się taktyka. Lepiej pomyśleć dobrze, a nie na ślepo przesuwać karty w górę, a potem się okaże, że karty w rzędzie pod asami, nijak mogą zostać ułożone na asach. Jeśli się pomylimy i chcemy cofnąć ruch jest taka możliwość – służy do tego przycisk w lewym dolnym rogu oznaczony strzałką.
Gorąco polecam tę grę wszystkim dużym i małym fanom gier pasjans. Jeśli masz tylko wolną chwilkę to koniecznie zagraj z nami : ) Pasjans brytyjska konstytucja, choć ma bardzo poważną nazwę, która może sugerować, że pasjans ten nie należy do najprostszych, w gruncie rzeczy jest jednym z prostszych pasjansów, dzięki którym świetnie się zrelaksujesz, odprężysz i „odmóżdżysz”.
Zapraszam też wszystkich dużych i małych fanów pasjansów to zajrzenia do działu pasjanse, gdzie znajdziecie różne implementacje tej znanej i kochanej gry karcianej. Tam z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Posiadamy klasyczne jak i nowoczesne wersje pasjansów, a także prostsze i trudniejsze ich odmiany. Nikt nie będzie się z pewnością czuł zawiedziony. Przetestuj to na własnej skórze : ) Tymczasem życzę wszystkim wspaniałej zabawy z grą Pasjans brytyjska konstytucja. Dołącz do Tajnej Rady!