Pasjans Czarna Wdowa

Pasjans Czarna Wdowa to bardzo prosta gra pasjans, gdyż można dowolnie układać kolorami karty na siebie, pamiętając jednak, że każda kolejna musi być o oczko mniejsza od poprzedniej. Pasjans Czarna Wdowa jest odmianą pasjansa pająka, a więc jeśli lubicie klasycznego pająka to ten pasjans również przypadnie wam do gustu.

Pasjans Czarna Wdowa jest odmianą klasycznego pasjansa pająka, ale nie jest wcale od niego trudniejszy. Ta gra pasjans jest równie wciągająca i równie prosta, gdyż nawet nie trzeba układać kart na przemian czarna-czerwona, ani kolorami, lecz dowolnie dobierać na siebie kolory. Jedyne, o czym należy pamiętać to to, że każda kolejna karta ułożona na siebie musi być o oczko mniejsza od tej, która już tam leży. Można przenosić całe sekwencje kolejno ułożonych kart a nie tylko pierwszą z góry. Tak, więc nic trudnego : )
Aby rozpocząć grę klikamy przycisk NEW GAME, który znajduje się na górze ekranu. Wtedy to na planszy zostają rozłożone karty i możemy zacząć je przekładać. Na górze widzimy puste pola, jak to było dotychczas uzupełniało się je asami – tutaj pole te mogą zostać uzupełnione dopiero, kiedy na planszy zostanie ułożony cały pasjans, a więc od króla do asa kolejne karty w tym samym kolorze. No i tu już możecie zacząć wątpić, że ta gra jest prosta, ale zapewniam, że ona naprawdę taka jest. Jeśli uznacie, że na planszy nie ma już kart, które można przemieścić możecie użyć kart ze stosu, który znajduje się po prawej stronie u góry ekranu. Jeśli na niego klikniecie na planszy pojawi się nowa porcja kart. Jeśli uznacie, że któryś z waszych ruchów był nieodpowiedni to możecie użyć przycisku UNDO, który znajduje się na belce u góry ekranu. W lewym dolnym rogu macie czasomierz, ale nim się nie przejmujcie – czas biegnie w górę :) No i to już chyba wszystko, co należy wiedzieć z zasad.
Pasjans Czarna Wdowa to idealna gra pasjans dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z grami tego typu. Prosta, a zarazem pobudza do myślenia, no i jest pasjansem, który to ponoć zabija czas. W pasjanse grają młodzi i starzy, teraz już nie musisz rozkładać kart na stole czy podłodze, a wystarczy, że włączysz komputer, wybierzesz naszą stronę internetową i już możesz grać w swoje ulubione pasjanse. Jeśli ten pasjans nie przypadł ci do gustu to zerknij na nasze inne pasjanse – przygotowaliśmy ich dla ciebie całe mnóstwo, aby każdy znalazł coś dla siebie i mógł cieszyć się tymi wspaniałymi grami karcianymi do woli.
Powodzenia i udanej zabawy :)