Pasjans duża Bertha

Pasjans duża Bertha jeden z bardziej skomplikowanych pasjansów, w jakie mi przyszło zagrać. Gra rozgrywana jest przy pomocy dwóch talii kart od dwójki do asa. Idealna gra dla tych, którzy inne pasjanse mają już w jednym paluszku. Zmierzcie się z dużą Berthą – kobieta nie da się łatwo pokonać :P Życzę udanej zabawy!!!

Pasjans Duża Bertha to pasjans rozgrywany przy pomocy dwóch talii kart. Oczywiście dostępne są karty w czterech kolorach i o nominałach od dwójki do asa. Ten pasjans nie należy do najprostszych, ale nie można się przecież od razu zniechęcać. Jestem pewna, że go polubicie. Bertha to silna kobieta, Wy też tacy bądźcie!

W grze Pasjans Duża Bertha tradycyjnie trzeba ułożyć pasjansa. Na górze ekranu przygotowane są specjalne pola na asy oraz pole z literą K, na którym można umieszczać króle, tak więc na stosach u góry będą karty od asa do damki, a króle na jednym tronie z literą K zasiadać będą. Jeśli na królach masz już ułożone kolejne karty to na literęK możesz przenieść cały ten sekwens. Karty na planszy można przemieszczać pojedynczo, bądź w grupach, ale nie byle jakich tylko kolejno ułożonych, inaczej można przemieścić tylko pojedynczą kartę. Karty układa się tradycyjnie mniejsza na większą, w tej grze naprzemiennie kolor czarny i czerwony ( sam znaczek karty nie jest istotny ). To utrudnia grę co nie? Na planszy wszystkie karty są jawne, jawne też są karty w lewym górnym rogu, które możecie dobierać na planszę, jeśli uważacie, że są przydatne, bądź nie ma innego ruchu. Suma sumarum i tak będą potrzebne do ułożenia całego pasjansa.

Ze spraw technicznych to może o tym, że gra nie jest ograniczona czasowo, a zegra, który widzicie w lewym dolnym rogu po prostu odmierza czas jaki zajmuje Wam gra. U góry ekranu macie możliwość rozpoczęcia nowej gry ( NEW GAME ), przejrzenia instrukcji oraz cofnięcia ruchu ( UNDO ). Karty przesuwacie oczywiście przy pomocy myszki.

To tyle o zasadach gry Pasjans Duża Bertha. Mam nadzieję, że gra Wam się spodoba. Przez myśl mi przemknęła Big Mama. Znacie film Agent XXL? No to wyobraźcie sobie, że układając tego pasjansa czatuje nad wami Duża Bertha, która wygląda jak Big Mama, ale nie jest tak przyjaźnie nastawiona. Wrr ciarki na plecach i dreszcz ekscytacji, aż się chce zagrać w tego pasjansa. A więc do dzieła!!!

Myślę, że pasjans ten przypadnie wam do gustu, ale jeśli jednak tak się nie stanie to zagrajcie w inne nasze gry tego typu. Zapraszam również do innych działów z grami online, które starannie dobieraliśmy, aby wszystkie, co do jednej spotkały się z Waszym uznaniem. Życzę wspaniałej zabawy, jak nie z tą to z inną grą na naszym portalu : )