Pasjans Forty Thieves

Pasjans Forty Thieves pasjans z 104 kartami na stole, co to oznacza? Oznacza to, że gramy dwiema taliami kart i do zbudowania mamy nie 4 a 8 stosów. Ciekawe prawda? Ciekawa jest również nazwa pasjansa, ale o niej już za chwilę przy opisie do gry. Pasjans Forty Thieves nie należy do najprostszych pasjansów, ale można się przy nim świetnie bawić. Pasjans Forty Thieves z pewnością przypadnie do gustu bardziej doświadczonym graczom, choć ci niedoświadczeni mogą się przy nim naprawdę wiele nauczyć. Wspaniała zabawa i nauka gry w pasjansa zupełnie za darmo właśnie z grą Pasjans Forty Thieves . Życzę, więc wspaniałej zabawy !!!

Pasjans Forty Thieves to nasza nowa propozycja gry pasjans dla was nasi kochani gracze. Jest to bardzo ciekawa gra pasjans, która potrafi wciągnąć na długie godziny i to wcale nie przez to, że jest to nieco bardziej skomplikowany pasjans, ale przez to, że jest to niezwykle ciekawy pasjans o bardzo intrygującej nazwie, a co ona oznacza w kontekście tejże gry pasjans?

W dosłownym tłumaczeniu forty thieves oznacza 40 złodziei. W kontekście tejże gry pasjans możemy rozpatrywać tych złodziei jako złodziei czasu, bo gra niesamowicie wciąga. Niektórzy ludzi dopatrują się tutaj 40 rozbójników, co też jest dość dobrą interpretacją. Dosłownie w grze 40 thieves oznacza, 40 kart, które są rozłożone na stole, skąd ich w tej grze pasjans tak wiele? Stąd, że ten pasjans wykorzystuje nie jedną, a dwie talie kart.

Pasjans Forty Thieves nie należy do najprostszych pasjansów, ale jest bardzo ciekawy i wciągający. Może Pasjans Forty Thieves nie jest idealną grą dla początujących graczy, ale na pewno spodoba się tym doświadczonym graczom. Jest to gra o utrudnionym stopniu trudności głównie dlatego, że gramy tu dwiema taliami kart i do ułożenia mamy nie 4 stosy, a dwa razy więcej czyli 8. Innych utrudnień w zasadzie nie ma, bo choć na dole ekranu możemy zobaczyć czasomierz, to on nie odmierza nam czasu do końca gry, a po prostu czas, jaki spędzacie miło z grą Pasjans Forty Thieves. Jeśli chodzi o inne informacje, na które warto zwrócić uwagę poza czasem, który w gruncie rzeczy nie jest istotny, to ilość ruchów, jaką wykonano w grze – to zaraz obok czasomierza jest napisane, ale to również nie tak istotne jak przycisk UNDO, który znajduje się w prawym dolnym rogu. Przycisk UNDO pozwala na cofnięcie ostatnio wykonanego ruchu, a nawet kilka ostatnich ruchów. Po prawej zaś stronie, ale nie w samym rogu, mamy NEW GAME, czyli przycisk, który umożliwia rozpoczęcie nowej gry z nowym układem kart, jeśli tutaj nie udało nam się ułożyć całego pasjansa.

Pasjans Forty Thieves jak widać wielu opcji nie ma i z technicznego punktu widzenia mało jest do omawiania. Oczywiście warto jeszcze wspomnieć, że karty przekładamy przy użyciu myszki. I to tyle z kwestii technicznych tej gry pasjans. Teraz jeszcze słów kilka na temat zasad gry Pasjans Forty Thieves. Oczywiście celem gry jest ułożenie pasjansa, czyli złożenie na ośmiu stosach, na które znajdują się specjalnie wyznaczone miejsca u góry ekrany, kart od asa do króla w danym kolorze. Żeby to zrobić trzeba najpierw mieć wolne kolejne karty, które chcemy tam przełożyć, a więc trzeba je tak przekładać na planszy, aby je odsłonić. Kart na planszy nie można jednak przekładać dowolnie, a tylko na ten sam kolor i kartę o jedno oczko mniejszą niż ta, która aktualnie tam leży. Pomyśleć i co w tym trudnego, ułożę sobie np. 10,9,8 a potem przeniosę to na waleta. I tu jest haczyk – nie można przenosić całych sekwencji kart, a jedynie pojedyncze karty, co znacznie utrudnia nam szybkie ułożenie pasjansa. Może się zdarzyć tak, że nie da się już ułożyć nic z kart, które są dostępne na planszy, a więc w tym momencie trzeba dobrać karty, które znajdują się na stosie nad przyciskiem UNDO. Kart na stosie jest 64, jednak kiedy dojdziecie do końca stosu nie można już przeglądać kart od początku, a tylko brać po ostatniej karcie z tych odkrytych ze stosu, co również wcale a wcale nie upraszcza nam gry w Pasjans Forty Thieves.

To tyle jeśli chodzi o zasady gry Pasjans Forty Thieves. Mam nadzieję, że są one dla wszystkich jasne i nikt nie będzie miał z nimi problemów. Jestem też pewna, że wszystkim wam uda się ułożyć Pasjans Forty Thieves do końca, choć to wcale nie jest prosty pasjans, ale jak to mówią – praktyka czyni mistrza. Im, więc więcej będziecie układać Pasjans Forty Thieves tym dojdziecie do lepszej wprawy i nie będzie na was mocnych. Żaden z 40 rozbójników nie stanie ci na drodze. Życzę wszystkim udanej zabawy i zachęcam również do zajrzenia w inne nasze gry pasjans.