Pasjans golf

Polecamy ciekawą, i choć prostą w zasadach, lecz trudną do pokonania grę. Jak w większości pasjansów polega na dobieraniu kolejnych kart z rozkładu zgodnie z ich wartością (tu akurat rosnącą lub malejącą) tak, aby wykorzystać wszystkie karty nie zostawiając żadnej na stole. Fajny pasjans dla wszystkich wielbiciel gier online.

Pasjans golf choć ma w swojej nawie golf to nie ma nic wspólnego ani z samochodem, ani ze swetrem, ani z grą, w którą kijem wbija się piłeczkę do dołka. Skąd, więc nazwa gry? Jedni mówią, że stworzył ją ktoś o nazwisku Golf, inni zaś twierdzą, że był to niegdyś pasjans grany tylko przez ludzi z wyższych sfer podobnie, jak to jest z grą w golfa - raczej grają w nią ludzie jeżdżący luksusowymi samochodami, aniżeli zwykli ludzie. Dziś jednak w Pasjans golf może zagrać każdy i to zupełnie za darmo. A historia tego pasjans? Historia niech zostanie historią, liczy się przecież tu i teraz.

Pasjans Golf - Prostota zasad gry w pasjansa czasami jest wręcz porażająca i głównie ta cecha powoduje, że z przyjemnością poświęcamy czas, aby rozłożyć w spokoju karty i zagrać. Pasjans golf ma dwie pule kart: rozłożoną, odkrytą na stole oraz zakrytą w kupce pod spodem. Pierwsza karta z kupki jest automatycznie odkrywana przy rozpoczęciu gry i leży obok kupki. Gracz ma za zadanie dobrać do niej kolejne karty z tych rozłożonych (o jedno „oczko” mniejszą lub większą, kolor nie ma znaczenia), a jeśli skończą się wszystkie możliwości, musi zabrać kolejną kartę z zakrytej kupki. Gra trwa aż do wyczerpania kart na kupce. Jeśli w tym czasie znikną wszystkie rozłożone na stole katry – wygrałeś, jeśli pozostanie choćby jedna – cóż, trudno, może następnym razem się uda...

Pasjans golf, jak widać charakteryzuje się dość jasnymi zasadami, ale nie należy on do najprostszych, choć na początku tak właśnie może się wydawać. Prostotą charakteryzuje się jednak cała otoczka gry Pasjans golf. Nie ma tu zbyt wielu opcji, przycisków, itp. Z technicznych rzeczy warto zapamiętać, że w prawym górnym rogu można wyłączyć muzykę i dźwięki w grze, które czasem potrafią bardzo drażnić. Jeśli chcecie wiedzieć ile udało wam się zdobyć punktów to zerknijcie w lewy górny róg.

Jeśli podoba się wam na naszym portalu to zachęcam gorąco do zagrania w inne nasze pasjanse.Przygotowaliśmy dla was cały zbiór najpopularniejszych i najciekawszych pasjansów, jakie zostały stworzone. Zachęcam również do regularnego zaglądania na portal, by nie przegapić żadnych nowości. A teraz już życzę udanej zabawy !!!