Pasjans klondike

Zagraj w pasjansa klondike - ta klasyczna gra opiera się na zasadzie ułożenia kart w kolumnach od Króla do Dwójek oraz rozłożenia ich na czterech kupkach poczynając od Asów, Dwójek, na Królach kończąc. Za rozłożenie kart według kolorów na Asach Gracz otrzymuje punkty, ale musi zmieścić się w czasie 600 sekund. Klasyczny, ale świetnie relaksujący pasjans dla dużych i małych wielbicieli pasjansów. Gorąco polecam!!!

Pasjans klondike jest podstawowym układem kart, na którym wzoruje się wiele pasjansów. Poszczególne wersje tego układu noszą różne nazwy np. Freecell czy Solitaire, a różnią się pewnymi niuansami podnoszącymi stopień trudności. Reguła gry jest dość prosta: należy, odkrywając kolejne karty, doprowadzić do ułożenia czterech kolumn, od Króla w dół do dwójki, kładąc karty zamiennie kolorami tj. czerwoną na czarną itd. Karty można (i trzeba) dodatkowo pobierać z talii, która znajduje się w lewym górnym rogu. Pojawiające się Asy odkłada się w górnych czterech polach, a na nich, zgodnie z kolorem, kolejne karty od dwójki do Króla. Tylko ten rozkład jest punktowany - po 10 punktów za każdą odłożoną kartę. Na zachętę Gracz zaczyna pasjansa ze 100 punktami gratis. Dla utrudnienia jednak, każde przetasowanie górnej talii koszuje aż 110 punktów. Ponadto zegar tyka, czas ucieka. Na całą grę przeznaczone jest 600 sekund. Maruderzy przegrywają najczęściej przed samą metą. Gra kończy się automatycznie, kiedy odkryte są wszystkie karty a ich układ w talii nie utrudni rozłożenia kart na Asach - tak dla zaoszczędzenia czasu na następną grę.

Z technicznych kwestii gry pasjans Klondike warto przyjrzeć się dolniej części ekranu, gdzie podana jest ilość zdobytych punktów ( po lewej ) oraz czas ( po prawej ). Czasu jest sporo, ale w grach pasjans, w tym i także w grze pasjans Klondike czasem trzeba się dobrze zastanowić nad ruchem, więc można powiedzieć, że tego czasu jest tak akurat. Poniżej tych informacji, na samym środku macie przycisk, który pozwoli wam przejść do meny grypasjans Klondike, czyli tak de facto pozwoli wam on przerwać grę. To w zasadzie tyle jeśli chodzi o grę pasjans Klondike i jej zasady oraz kwestie techniczne.

Pasjans Klondike jest stosunkowo prostym pasjansem i nikt nie powienien mieć z nim problemów. Jak każdy pasjans uczy jednak cierpliwości - nie od razu Rzym zbudowano i nie od razu początkującemu uda się ułożyć pasjansa, nawet tak prostego jak pasjans Klondike. Trzeba poćwiczyć i nie zrażać się porażkami, bo suksem może przejść koło nosa. Pasjans Klondike stanowi dobrą wprawkę przed bardziej wymagającymi pasajnsami. Jeśli uznasz, że jesteś dobry w te klocki, spróbuj wejść w sieć Pająka, schrup "Freecelka" albo powalcz z Roninem. Polecamy również inne nasze gry pasjans, których na naszym portalu jest całe mnóstwo. U nas znajdziecie zarówno klasyczne, jak i nowoczesne gry pasjans tak, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zachęcam również do zajrzenia do działów z innymi grami niż pasjanse.

Przyjemnej zabawy!