Pasjans Królewna Śnieżka

Pasjans Królewna Śnieżka to gra nie tylko dla najmłodszych fanów naszego portalu, ale dla każdego kto choć na chwilę chce się oderwać od szarej rzeczywistości. Bajkę o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach zna chyba każdy i zasady tej gry pasjans pewnie też świetnie są wam znane, gdyż jest to nic innego jak pasjans trzy piki, a więc jeden z najprostszych typów gier pasjans. Jeśli tylko macie wolną chwilę przenieście się z nami do baśniowej krainy i zagrajcie w grę Pasjans Królewna Śnieżka - jestem pewna, że co nieco was ona zaskoczy, choć jest to pasjans trzy piki. Zapraszam.

Pasjans Królewna Śnieżka to pasjans w wersji trzy piki, a więc każdy powinien znakomicie sobie poradzić z tą grą. Mimo to jednak gra Pasjans Królewna Śnieżka przygotowała dla was kilka niespodzianek. Jakich? Ciekawych. Tak wiem wiem tajemnicza dziś jestem, ale w końcu historia Królewny Śnieżki też właśnie taka była. W bajkach wszystko jest pełne tajemnic i magii podobnie jak w grach online.

Pasjans Królewna Śnieżka to jednak gra nie tylko dla małych dzieci i wielbicieli baśniowego świata, ale dla każdego kto tylko lubi, a wręcz kocha gry pasjans. Baśniowy klimat nigdy nikomu nie zaszkodził, a poza nim mamy tu do czynienia z klasycznymi kartami, więc nie bójcie się, bo na kartach znajdziecie normalne znaczki (pik, karo, kier i trefl), a nie żadne krasnoludki :)

Zasady gry Pasjans Królewna Śnieżka są takie jak w klasycznym pasjansie trzy piki, a więc macie na planszy rozłożone karty – część z nich widzicie a część z nich jest zakryta. Na dole gry Pasjans Królewna Śnieżka w prawym dolnym rogu znajdziecie puste pole, na którym macie kolejno składać karty. Na początku jest ono puste, więc możecie tam położyć dowolną, dostępną kartę z planszy. Na niej zaś będziecie musieć układać kolejne karty w taki sposób, że kładziona karta musi być o oczko mniejsza bądź większa od tej, która aktualnie znajduje się na stosie.

Już wiemy jak składać kolejno karty z planszy w grze Pasjans Królewna Śnieżka, a co jeśli na planszy nie ma nic co nam się przyda? Wtedy spójrzcie na stos zakrytych kart po lewej stronie stosu, który budujecie. Jeśli klikniecie na tym stosie, na waszej kupce pojawi się karta. Zwróćcie uwagę, że ilość kart na stosie, z którego możecie dobierać jest ograniczona – ilość dostępnych kart jest napisana pod tym stosem.

Wspomniałam o niespodziankach w grze Pasjans Królewna Śnieżka, więc jedną z nich są JOKERY, które znajdują się po lewej stronie stosu, z którego możecie dobierać karty. Na początku macie tam jednego Jokera, ale podczas gry w Pasjans Królewna Śnieżka może się ich uzbierać więcej, bo kolejną niespodzianką jest to, że karty będą się obniżać, jak tylko uda wam się skasować cały jeden rząd. Podczas obniżania się kart, część z nich może wylądować na stosie do dobierania kart, a jeśli gdzieś tam w zakrytych kartach pojawi się Joker, to wędruje on w miejscu dla niego przeznaczonym.

Jak widać niespodzianki w grze Pasjans Królewna Śnieżka są ciekawe, bo raczej nie spotykaliście w żadnej grze pasjans tego, że karty się obniżają, albo też spotykaliście, ale nie za często. Mamy pomocne Jokery to co działa na naszą niekorzyść? No tak, nawet w bajkach są złe charaktery i tu też mamy małą przeszkodę, a jest nią czas. Jako, że Pasjans Królewna Śnieżka jest grą wieloetapową na każdą z misji macie przeznaczoną określoną ilość czasu. Czas ten możecie podejrzeć na szarfie w lewym górnym rogu tuż pod napisem TIME. Inne opcje znajdujące się na szarfie to: SCORE czyli punkty, LEVEL, czyli poziom, w który gracie oraz przyciski PAUSE czyli pauza i MENU czyli wyjście z gry. Pod szarfą znajdziecie kolejne dwa przyciski, które służą do wyłączania dźwięków i muzyki w grze Pasjans Królewna Śnieżka.

No i to w zasadzie tyle jeśli chodzi o opcje i zasady gry w Pasjans Królewna Śnieżka. Myślę, że wszystko jest dla was jasne i przeżyjecie niesamowitą przygodę w baśniowym świecie gier pasjans. Na dodatek gra Pasjans Królewna Śnieżka jest tak znakomita, że na pewno nie będziecie się przy niej nudzić, a czas minie tak szybko, że nawet się nie spostrzeżecie. Mimo iż gra Pasjans Królewna Śnieżka jest ograniczona czasowo to myślę, iż każdy z was znakomicie sobie z nią poradzi.

Zapraszam gorąco do gry w Pasjans Królewna Śnieżka!!!